ЗДОРОВА МОЛОДЬ – ЗДОРОВЕ МАЙБУТНЄ

РОНМБСьогодні дуже популярним стає напрям «здорового способу життя». Було б дуже дивно коли такий потужний центр знань як медична бібліотека залишався осторонь цієї тенденції. Заходи з цієї тематики (виставки, тематичні вечори) не одноразово проводилися в стінах Рівненської обласної наукової медичної бібліотеки, проте, носили поодинокий характер. Але цієї осені стартує проект «Здорова молодь – здорове майбутнє» у Рівненській обласній науковій медичній бібліотеці, адже наша бібліотека має чимале підґрунтя у вигляді потужного фонду та безпосереднього контакту з медичними працівниками області, а також використання сучасних бібліотечних методик та засобів. Проект триватиме 6 місяців.

Метою проекту є підвищення суспільної ролі та значення в питаннях популяризації здорового способу життя сучасної медичної бібліотеки шляхом поширення у Рівненській області найкращих ідей і практик здорового способу життя через використання ресурсів РОНМБ та її партнерів.

Серед завдань проекту проведення тренінгів, семінарів, круглих столів, лекцій з лікарями, показ фільмів на оздоровчу та профілактичну тематику, тощо.

Першим заходом проекту стала лекція для студентів Рівненського базового медичного коледжу на тему «Профілактика цукрового діабету», яку провели лікар-ендокринолог Рівненського спеціалізованого диспансеру радіаційного захисту населення Чериця Руслана Володимирівна та лікар-санолог Рівненського обласного центру здоров’я Копель Валентина Петрівна.

Руслана Чериця розказала про те, що нині діабет носить характер глобальної епідемії і займає третє місце в світі після онкологічних та серцево-судинних захворювань. Існують дві основні форми цукрового діабету: ЦД першого типу – інсулінозалежний (10% хворих) та ЦД другого типу (85-95% хворих).

Лікарі розповіли про механізми розвитку хвороби, способи профілактики, перші ознаки діабету. Цікавими були факти про цукор та воду і як вони впливають на організм та яку роль відіграють у розвитку діабету.

Студенти запитували у лікаря чи є діабет спадковим захворювання та як збалансувати харчування щоб уникнути хвороби.

Крім того Руслана Володимирівна поділилась досвідом медичних закладів Рівного у боротьбі з діабетом.

Лекція відбулась 11 листопада в читальному Рівненської обласної наукової медичної бібліотеки. Спеціально для студентів працівники бібліотеки організували виставку медичної літератури
«Цукровий діабет: знати – щоб попередити». Всім присутнім були роздані довідкові матеріали про профілактику ЦД, пам’ятки з основами здорового життя та інформація про сучасні послуги медичної бібліотеки.

Наступна лекція відбудеться у грудні та буде присвячена проблемі ВІЛ/СНІДу.