Рівненський епідеміолог розповів про коронавірус і грип

Грип та коронавірус – це вірусні захворювання з можливістю тяжких ускладнень та ризиком смерті. Як не заразитися ними дізнались на цікавій та інформативній лекції лікаря – епідеміолога ДУ «Рівненський обласний лабораторний центр МОЗ України» Сергія Шуляренка.

Світлина від Рівненська обласна наукова медична бібліотека.


Насамперед лікар розвінчував міфи про коронавірус і грип, та розповів про заходи профілактики цих небезпечних захворювань. До них належать:
-Уникати скупчень людей.
-Користуватися одноразовими масками.
-Користуватися одноразовими паперовими серветками і рушниками, як після миття рук, так і для того, щоб прикрити обличчя під час кашлю, а також при нежиті.
-Прикривати рот і ніс під час кашлю та чханні – аби запобігти розпорошенню інфікованих краплин слизу, які є джерелом зараження.
-Регулярно провітрювати приміщення і робити вологе прибирання.
-Повноцінно харчуватися, висипатися, уникати перевтоми – для підвищення опірної здатності організму. Це збільшить шанси запобігти як зараженню, так і важким формам перебігу хвороби та її ускладненням.

Світлина від Рівненська обласна наукова медична бібліотека.


Лікар наголосив на тому, що основним заходом профілактики захворювань та попередження епідемічних ускладнень грипу залишається вакцинація. Найкращий час для проведення вакцинації – напередодні грипозного сезону (у вересні-жовтні). Якщо такої можливості не було, то вакцинуватися можна і впродовж всього сезону.

Світлина від Рівненська обласна наукова медична бібліотека.


На завершення присутні ознайомилися із літературою представленою на книжковій виставці та в індивідуальному порядку задавали питання, що їх цікавили.