Молодь Рівного познайомилася з творчістю німецького художника Герхарда Ріхтера

27 лютого в рамках кінофестивалю “Єврофест: кіно для кожного” у Рівненській обласній науковій медичній бібліотеці відбувся перегляд драматичного трилеру “Робота без авторства”.

Фільм ґрунтується на фактах із біографії відомого німецького художника Герхарда Ріхтера.

Проєкт зняв Флоріан Хенкель фон Доннерсмарк, в активі якого є роботи “Життя інших” (2006), “Турист” (2010).

За сюжетом у головного героя Курта Барнерта було дуже важке дитинство. Прямо на його очах рідна тітка збожеволіла. Але хлопчик пройшов крізь ці темні часи, виріс і зміг зберегти свій талант до малювання. У Східній Німеччині, де всюди в мистецтві простежувався вплив Радянського Союзу, хлопцеві було би дуже важко розкрити свій потенціал, тому він вирішив перебратися до Західної Німеччини. Там він готовий мало не почати жити заново, одружитися та ростити дітей із коханою жінкою. Але найбільше Курт хоче вчитися малюванню та стати одним із найбільш нестандартних художників сучасного мистецтва.

У цій драмі зіграли: Том Шиллінг (“Академія смерті” (2004), “Як усе заплутано в Ніко Фішера” (2012), “Хто я” (2014)), Себастьян Кох (“Тунель” (2001), “Життя інших”, “Чорна книга” (обидві 2006)), Паула Бер (“Темна долина” (2014), “Франц” (2016), “Поклик вовка” (2019)).

Кінокритики з сайту Metacritic дали стрічці оцінку 68/100, а на Rotten tomatoes можна знайти 78% позитивних відгуків (101/130).

У 2019 картина була номінована на “Оскар” за “Найкращу операторську роботу” і як “Найкращий фільм іноземною мовою”.

Показ відвідало багато місцевої молоді. Фільм усім дуже сподобався.