Користь бігу для здоров’я: заняття з інформаційної компетентності відбулося у медбібліотеці

В рамках циклу занять з інформаційної компетентності в обласній медичній бібліотеці пройшов захід, присвячений користі пробіжкам. Заняття провела провідний бібліотекар Лариса Федорчук.

Важливим завданням даного заходу було донесення до слухачів користі щоденних пробіжок. Адже із всіх видів фізичної активності, корисної як для здоров’я, так і для стрункої фігури, щоденні пробіжки є найпопулярнішим видом спорту. При цьому корисний ефект є багатостороннім. Велику перевагу пробіжкам надає той факт, що вони є доступними кожному.

Регулярний біг приводить в тонус весь організм, підвищує імунітет, метаболізм, розганяється лімфа, яка очищує організм від вірусів, паразитів, грибків, бактерій. Кардіонавантаження активізує роботу серцево-судинної системи. Пробіжки сприяють позбавленню зайвої ваги, зміцнюють м’язи сідниць і ніг. Схуднення відбувається завдяки інтенсивному спаленню калорій, в залежності від ваги людини та інтенсивності навантаження.

Під час пробіжки покращується робота легень і мозку. Вчені довели позитивний зв’язок між когнітивними здібностями (пам’ять, сприйняття, здатність до навчання) і щоденними пробіжками. Та найголовніше – це отримувати від інтенсивних рухів не тільки користь, а й задоволення. Пробігаючи усього 10-15 хвилин на день, ми приводимо організм в тонус на увесь день і отримуємо гарний настрій.

Тож найкращі ліки для здоров’я і довголіття – щоденні пробіжки. Наша медична бібліотека бажає вам віднайти свій спортивний позитив у повсякденному житті.