Де є любов, там є життя

Хочемо похвалитися, який цікавий захід у нас відбувся 13 лютого! До Дня Святого Валентина ми спробували поглянути на любов з медичної точки зору. На тематичну зустріч «Де є любов, там є життя» прийшли як цікаві слухачі, так і цікаві спікери. Про те, як змінюються голос, рухи, міміка закоханої людини, як ми мимоволі видаємо свою зацікавленість іншою людиною, що зробити, щоб закохати когось в себе розповіла психолог Ірина Воробей. Вона ж провела кілька тренувальних вправ на розвиток уміння виражати власні емоції та розпізнавати емоції партнера по спілкуванню за зовнішніми сигналами. Виявилося, що не завжди правильно ми вміємо зчитувати емоційні сигнали від протилежної статі :))))).

А ви знали, що кохання на думку ендокринологів – це всього-на-всього певна послідовність викидів у мозок різних речовин, переважно гормонів задоволення та заохочення, – дофаміну, окситоцину, ефедрину, а деякі вчені додають до цього коктейлю вазопресин за смаком? Про це та інші зміни в організмі людини в стані закоханості ми поговорили з Інною Якимець з Рівненського обласного ендокринологічного центру. Від неї ж дізналися про те, що під час поцілунку окремим ділянкам мозку передається імпульс, після чого починається вироблення «гормонів щастя», а під їх дією з’являються відчуття метеликів в животі, яке вважається ознакою любові.

Валентина Петрівна Копель, лікар-санолог, цікаво поєднавши у своїй розповіді медицину, релігію, фольклор та літературу, налаштувала слухачів на романтичний лад. Вона зазначила, що досвід формування перших симпатій, утворення пар, «зустрічання» в молодому віці може бути чудовою школою відносин та спілкування з іншою особою, шансом розвитку, нагодою пізнання самого себе, переживання приємних моментів, які згадуватимуться роками. Такі взаємини є основою і початком триваліших зав’язків, які можуть перерости у сімейні відносини.

Шквал оплесків від слухачів зірвала рівненська поетеса і бард Валентина Люліч, яка читала власні вірші про любов і виконувала авторські пісні у супроводі гітари. Ось рецепт щастя від Валентини Люліч: «Щастя не десь там, колись. Воно не в чомусь і не в комусь. Воно в нас самих. Його не потрібно шукати або чекати, його потрібно відчувати. А відчувати щастя – значить бути собою!».

Все це уважно слухали, брали участь в тренінгах і конкурсах енергійні, молоді і активні студенти 1 курсу спеціальності «Лікувальна справа» Рівненського медичного коледжу та студенти Технічного коледжу НУВГП, за що їм ДЯКУЄМО!

Запрошуємо всіх на наші наступні заходи – буде цікаво!