Рубрика: ВІРТУАЛЬНА ВИСТАВКА

секрети здорового хребта

назва_виставкиЯкщо в людини здоровий хребет — то кожен день наповнений яскравими фарбами та враженнями, улюбленими видами спорту і захопленнями, цікавою та успішною роботою.

Якщо вже є проблеми з хребтом та є бажання зберегти його здоровим на довгі роки і у плани не входить відчувати дискомфорт від найменшого фізичного навантаження, якщо повноцінне життя без болю є пріоритетом — ознайомтеся з книгами представленими у віртуальній книжковій виставці. В них ви знайдете різноманітну  інформацію про хребет, причини виникнення хвороб, рекомендації та поради лікарів у виборі заходів профілактики та лікування болю у спині, вибору спортивних вправ, продуктів харчування корисних для хребта, вправи для постави й ходи та багато іншого.

Подчуфарова Е.В. Боль в спине / Е.В.Подчуфарова, Н.Н.Яхно.-пачуфаровМ.: Изд. группа «ГЭОТАР-Медиа», 2013.-368 с.-(Б-ка врача -специалиста: Неврология).

У монографії наведені дані про патофізіологію, клінічні прояви, підходи до класифікації, діагностику та лікування болю в спині. Обговорюються крім скелетно-м’язових і корінцевих больових синдромів більш рідкісні його причини, а також окремі психологічні аспекти. У додатку надані примірники клінічного опитування та шкали для діагностики і оцінки больового синдрому у спині.

черепановЧерепанов Е.А. Школа » Здоровый позвоночник»: истинная причина боли в спине.-С.Пб.: «Питер», 2012.-254с.-(Семейный доктор).

Є.А Черепанов досвідчений ортопед-травматолог, практикуючий мануальний терапевт, кандидат медичних наук, в його книзі багато даних про хребет та болі у спині, основані виключно на якісних наукових дослідженнях, опублікованих у фахових журналах та медичних керівництво. В книзі читач знайде відповіді на найважливіші питання — як навчитися справлятися з болем.

Берсенєв В. Біль у спині.-К.: СМП «Аверс», 2002.-158с.берснев

Книга «Біль у спині» — підсумок більш як чвертьвікової наукової та практичної діяльності В.А. Берсенєва. Лікар відкрив та запровадив у практику консервативні (без втручання скальпеля) метамерні методики лікування однієї з наймасовіших хвороб — грижі міжхребцевих дисків. А його рекомендації та поради, викладені просто та доступно, допоможуть пацієнту зробити, зі свого боку, необхідні кроки до одужання.

 

васильєвВасильева Я.В. Боль в суставах и спине. Причины, лечение, профилактика/Я.В.Васильева.-Харьков:»Виват»,2014.-256с.-(Полезная книга).

Біль у суглобах та спині завжди є наслідком досить серйозних внутрішніх хвороб. В книзі зібрана інформація про поширені захворювання суглобів та спини, їх симптоми, діагностику, лікування й профілактику. Автор книги радить: не намагатися діагностувати в себе ту чи іншу хворобу самостійно та не займатись самолікуванням, а звернутись до спеціаліста.

   боренштейнБоренштейн Д. Избавься от боли в спине: Уникальные советы и рекомендации / пер.М.Н. Морозова.-М.: РИПОЛ классик,
2004.-512с.

У формі, доступній кожному, автор розповідає про будову хребта, причини виникнення хвороб. За допомогою цієї книги, читач зможе визначити стан свого хребта, дізнатися про перевірені часом та нові методики діагностики і лікування. Значне місце в книзі відведено рекомендаціям стосовно поведінки під час загострення захворювання, а також вибору спеціальних вправ, що допоможуть у боротьбі з хворобою.

бубновськийБубновский С.М. Жизнь после травмы, или код здоровья.-М.: ЭКСМО, 2012.-192с.-(Оздоровление по системе доктора Бубновского).

Ця книга для тих, в кого була травма хребта. На питання з чого починати, як підібрати ключі до свого коду здоров’я відповідає доктор Сергій Михайлович Бубновський. На основі свого багаторічного лікарського досвіду та особистому досвіді, отриманим їм в результаті перенесеної тяжкої травми, він створив унікальну систему реабілітації. В книзі надані рекомендації та вправи, які допоможуть відновитися після травми, зняти біль у спині і повернутися до активного способу життя.

садовСадов А. Грыжа позвоночника: безоперационное лечение и профилактика.-СПб.: Питер, 2012.-160с.: ил.-(Семейный доктор).

Лікування міжхребцевої грижі диску — одне з найскладніших завдань сучасної медицини. Застосування протизапальної терапії та знеболюючих препаратів малоефективне, а оперативне втручання травматичне та не гарантує відсутність утворення нових міжхребцевих гриж. Методика доктора медичних наук Бубновського, допомагає успішно лікувати хвороби хребта, але його авторський метод вимагає використання спеціально розроблених тренажерів, поїздок на заняття. Практикуючий лікар Олексій Садов зробив методику С.М. Бубновського доступною для домашніх умов.

сташкевичСташкевич А.Т. Довідник нейроортопедичних проявів патології хребта.-К.: Медкнига, 2009.-140 с.-(Б-чка практ. лікаря).

З розвитком науки про захворювання хребта, нервової системи й опорно-рухового апарату постійно збільшується кількість нейроортопедичних симптомів, синдромів, тестів, проявів поєднаних патологій, знання про які може сприяти покращенню діагностично-лікувальних заходів, розпізнанню характеру патологічного процесу та прогнозу його перебігу. У довіднику в алфавітному порядку описані нейроортопедичні симптоми, синдроми, феномени, больові точки, рефлекси, прояви поєднаних патологій, які виникають при захворюваннях хребта.

Неумывакин Иван Павлович. Позвоночник: мифы инеумивакін реальность / И.П.Неумывакин.-М.; С.Пб.: «Диля», 2008.-270с.

Що робити? Як уникнути від хвороб та болю? А краще як їх не допустити? Автор книги, професор І.П. Неумивакін каже, що поганий хребет, як і похилий вік не хвороба, а неправильне відношення до свого організму. З цього стану можна знайти вихід, незалежно від віку. І насамперед все, про що написано у цій книзі має відношення до молоді. Правильно зробити легше. ніж виправляти!

мелосскаяКак избавиться от боли в спине, пояснице и суставах / сост. Б. Мелосская.-Х.: Аргумент Принт, 2013.-256с.-(Полезная книга).

Сьогодні біль у спині є майже епідемією. Більш, ніж 2 мільйони людей кожного року відвідують лікаря в зв’язку з болями в спині. Як зрозуміти, що стало причиною болю в конкретному випадку?,До якого лікаря звернутися? Як покращити свій стан, яка профілактика допоможе уникнути захворювання. Відповіді на ці численні питання ви знайдете у цій книзі.

Борщенко И.А. Курс упражнений к системе «Умный борщенкопозвоночник».-М.: ЭКСМО, 2011.-144с.: ил.

Ігор Борщенко — кандидат медичних наук, спинальний нейрохірург, вертебролог надає 42 позиційних вправи для формування м’язового корсета хребта.

здоровая спинаКремлевская В.Г. 36 и 6 правил здоровой спины / В.Г.Кремлевская, А.А.Панов.-М.:ЭКСМО, 2011.-192с.-(Б-ка здорового человека).

Иванчев А.В. Секреты здорового позвоночника.-СПб.:Питер, 2011.-256с.:ил.-(Оздоровление по системе доктора Иванчева. Триада здоровья).

Здоровая спина за 10 минут в день/сост. О.В. Завязкин.-Донецк: ООО «ПКФ «БАЩ», 2013.-288 с.:ил.

Кожен з цих авторів розробили свою систему оздоровлення хребта, з якою варто ознайомитися.