МЕТА ЖИТТЯ – ДОПОМАГАТИ ЛЮДЯМ (до 65-річчя з дня народження Юрія Семенюка)

Юрій Семенюк

Юрій Семенюк

Ю.С. Семенюк зумів пройти свій життєвий шлях гідно, ставши досвідченим хірургом, організатором, науковцем. В 1974 році розпочав свій трудовий шлях в Рівненському обласному онкодиспансері, де пройшов школу хірургії поряд з висококваліфікованими лікарями Барановським Г.І., Гнатюком Н.Л. та ін.  З 1978 р. працював на різних посадах в Рівненській обласній лікарні. З 1995 року – головний хірург обласного управління охорони здоров’я. За безпосередньою участю Ю.С. Семенюка за кошти спонсорів на базі обласної лікарні організовано Центр лапароскопічних та малоінвазивних хірургічних втручань.

Юрій Степанович постійно займався науковою роботою, охоче ділився набутим практичним досвідом з молодими колегами. Він автор наукових статей, монографій, рацпропозицій. Перший у Західному регіоні України впровадив в клінічну практику ендолімфатичне введення медикаментів при гострій хірургічній патології органів малого тазу, дренування загальної лімфатичної протоки при гострому панкреатиті, панкреонекрозі. Впровадив малоінвазивні втручання під контролем сонографії.

Передавав свої знання та практичний досвід молодим хірургам області, був професором кафедри хірургії  з малоінвазивними технологіями факультету післядипломної освіти Тернопільського державного медичного університету ім. І.Я. Горбачевського.

Юрій Степанович Семенюк – не лише талановитий хірург, але й активний громадський діяч. Він був депутатом Рівненської обласної ради 5-х скликань, головою комісії з питань охорони здоров’я, материнства і дитинства Рівненської обласної ради.

«Відмінник охорони здоров’я», «Почесний донор СРСР», заслужений лікар України, домінант рейтингу «Золота Фортуна» – почесні звання Ю.С. Семенюка. У 2000 році одержав орден «За заслуги» ІІІ ступеня та орден «За трудові досягнення» ІV ступеня.

Багато років він був нашим вірним другом і найактивнішим читачем бібліотеки. Був першим читачем, з яким ми запровадили нову форму роботи – дистанційне обслуговування. На жаль, не встигли завершити разом з Юрієм Степановичем роботу над покажчиком його наукових праць.