Новинки в бібліотеці!

Фонди бібліотеки поповнилися новою медичною літературою з різних

спеціальностей.

 

 

Запрошуємо  до ознайомлення!

 

 

 

 

Невідкладна військова хірургія / Інститут Бордена, Центр і школа Медичної служби армії США, Форт Сем Г’юстон, Штат Техас. – українське видання. – Київ, 2015. – 540 с.

Своєчасне та якісне надання хірургічної допомоги є однією з головних умов збереження життя та профілактики важких ускладнень у поранених в умовах бойової діяльності військ. Лікарі, які захищають незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України, надають медичну допомогу пораненим в антитерористичній операції, застосовують методи воєнно-польової хірургії. Тридцять шість розділів посібника “Невідкладна військова хірургія”, підготовленого фахівцями Науково-дослідного центру американської військової медицини Borden Institute (Інститут Бордена), докладно описують діагностику та особливості лікування травм різних систем та анатомічних ділянок людського організму, правила сортування та евакуації поранених тощо. Посібник  оперує найновішими науковими медичними даними (останнє видання вийшло у 2013 році) й опирається на реальний бойовий досвід,  здобутий армією США під час нещодавніх конфліктів в Афганістані та Іраку. Ознайомлення з досвідом військових хірургів США буде корисним для військових хірургів та організаторів військово-медичного забезпечення Збройних Сил України.

Политравма: руководство для врачей. Том I. Общие вопросы политравмы. Экспериментальное моделирование травматических повреждений органов грудной клетки и брюшной полости / ред.: В.В. Бойко, П.Н. Замятин. – Харьков: Издательский дом “Фактор”, 2011. – 640 с.

У першому томі цього видання, написаному провідними фахівцями в даній галузі медицини, наведені сучасні уявлення про організацію надання допомоги при політравмі, представлена ​​оцінка ступеня тяжкості її перебігу, дані про діагностику і особливості хірургічної тактики при поєднаній черепно-мозковій травмі, комбінованої термічної травми, пошкодження магістральних судин кінцівок, травми сідничної ділянки з пошкодженням сідничних артерій, а також пошкодженнях на тлі політравми опорно-рухового апарата, таза, хребта. Докладно викладені питання клініки, діагностики, що відбуваються порушень патофізіологічних процесів в різних органах і системах. Особливу увагу приділено визначенню необхідної хірургічної тактики і використанню сучасних методів оперативних втручань.Розглянуто також різні експериментальні моделі травми у лабораторних тварин для вивчення порушень, ідентичних тим, що відбувається у людини і характеризують окремі основні риси і патогенетичні ланки порушень, що призводять до виникнення поліорганної недостатності і складових поняття «травматична хвороба».Видання рекомендовано для лікарів-хірургів, реаніматологів-анестезіологів, ортопедів-травматологів, нейрохірургів, лікарів швидкої невідкладної допомоги, клінічних ординаторів, викладачів  а також наукових дослідників в області патофізіології, біохімії, патоморфології, аспірантів, лікарів-інтернів та студентів старших курсів медичних вузів .

Политравма: руководство для врачей. Том II. Сочетанная торакальная травма. Сочетанная абдоминальная травма / ред.: В.В. Бойко, П.Н. Замятин. – Харьков: Издательский дом “Фактор”, 2011. – 688 с.

Другий том присвячений особливостям діагностики  і хірургічної тактики при травматичних ушкодженнях грудей, легенів, сучасним принципам хірургічного лікування  вогнепальних пошкоджень грудей і, найголовніше, патофізіологічних порушеннях при травматичних пошкодженнях грудей. Особливу увагу приділено рентгенпроменевій  діагностиці поєднаної травми грудей, враховуючи її загальнодоступність і відсутність протипоказань до виконання. Детально представлені відомості, що стосуються проведення інтенсивної терапії артеріальної гіпоксемії при політравмі, що має важливе значення успішного результату для таких потерпілих.Всебічно висвітлено питання діагностичної та хірургічної тактики при поєднаних пошкодженнях органів черевної порожнини і заочеревинного простору, особливо сучасні діагностичні можливості при поєднаної абдомінальної травми: ультразвукова діагностика, застосування ендовідеолапароскопічних технологій, особливості ангіографічної діагностики та рентгенендоваскулярної хірургії при поєднаних травматичних ушкодженнях органів черевної порожнини і заочеревинного простору, а також клініка, діагностика, показання до операції, передопераційна підготовка, перелік оперативних втручань в залежності від ступеня тяжкості стану хворого, що застосовуються при травматичних ушкодженнях печінки, селезінки, підшлункової залози, тонкого і товстого кишечника і органів заочеревинного простору. Окремими главами виділені проведення реінфузії крові з профілактикою ускладнень та інтенсивної терапії синдрому ентеральної недостатності у постраждалих з політравмою.Видання рекомендовано для лікарів-хірургів, реаніматологів-анестезіологів, ортопедів-травматологів, нейрохірургів, лікарів швидкої невідкладної допомоги, а також клінічних ординаторів, викладачів, аспірантів, лікарів-інтернів та студентів старших курсів медичних вузів.