Яка ситуація із захворюванням на грип та ГРВІ в Рівненській області?

Сьогодні, 27 січня  в Управлінні охорони здоров’я Рівненської ОДА відбувся пресбрифінг на тему «Ситуація із захворюванням на грип та ГРВІ у Рівненській області». За словами директора КП “Обласний центр громадського здоров’я” РОР Олени Гандзюк, кількість хворих на грип у Рівненській області поступово зростає. З початку року зафіксовано понад  8 тисяч пацієнтів, які звернулися за лікуванням у медичні заклади області. На разі є один летальний випадок. Хворий не був щеплений та пізно звернувся за допомогою.

На жаль, у Рівному провакциновано всього 0,3% осіб від усієї кількості населення. У той час, як від ефективного захисту  від епідемії грипу, рівень охоплення вакцинацією має становити 95%.

Найвищі показники захворювання на грип у Костопільському, Корецькому та Острозькому районах, у яких органи місцевого самоврядування ввели карантин в навчальних закладах. У Рівненському районі карантину немає, оскільки епідемічний поріг не перевищений, – каже головний спеціаліст управління охорони здоров’я Рівненської ОДА Людмила Яценя.

Вакцинація була та залишається єдиним дієвим способом захисту організму від грипу. Вакцина від грипу коштує в межах двох сотень гривень, а мінімальна вартість лікування до тисячі гривень, наголосив завідувач відділення АІТ КП «Рівненська обласна клінічна лікарня» РОР Анатолій Мельничук. Це дороговартісте лікування, оскільки у ньому задіяні дороге медичне обладнання, медикаменти та медичне обслуговування. Чим довше людина не звертається за допомогою, тим складніші можуть бути наслідки, впритул до смерті, як це сталося з чоловіком з Корецького району. Він звернувся за допомогою на 6 день хвороби, попри надану медичну допомогу, врятувати життя так і не вдалося.

Областю поширюється штам грипу А (H1N1). Його діагностовано у 3 людей. Також у кількох районах області є хворі з підозрою на цей вірус. Усі пацієнти не були щеплені від грипу, але вчасно звернулися за допомогою і проходять курс лікування.

Лікарі наголошують на тому, що ще не пізно вакцинуватися. Аптеки та медичні заклади міста мають противірусні препарати, які у перші дні захворювання дають хороші результати.

Не потрібно займатися самолікуванням та наражати інших на небезпеку. При перших проявах хвороби, необхідно звернутися до свого сімейного лікаря, який провівши діагностику, призначить ефективне лікування.