Презентували книгу про Чорнобиль

презентація26 квітня в Рівненській обласній науковій медичній бібліотеці відбулась презентація книги «Рівненщина та Чорнобильська аварія. 30 років потому». Автори книги Комов О.Д. – лікар-гігієніст-радіолог, ліквідатор на Чорнобільській АЕС та Гущук І.В. – к.м.н, доцент кафедри психології та педагогіки НУ «Острозька академія», радник Голови Держсанепідслужби України з питань громадського здоров’я, заступник Голови ГО «Українська асоціація громадського здоров’я». На презентації були присутні працівники медичних бібліотек області.

сафоновВідкрив презентацію Сафонов Р.В., керівник  ДУ «Рівненський обласний лабораторний центр МОЗ України». 26 квітня 1986 року сталася найбільша техногенна аварія в історії людства – на четвертому ректорі Чорнобильської АЕС стався вибух. В атмосферу було викинуто кілька мільйонів кубічних метрів радіоактивних газів. Вітри рознесли по всій Європі радіоактивні речовини. Ця аварія перетворила територію Рівненського Полісся у «радіоактивний заповідник». Він підкреслив важливість видання книги, адже йдеться про сотні тисяч дорослого та дитячого населення області, яке продовжує проживати на радіаційно забрудненій території та отримало дози зовнішнього і внутрішнього опромінення.

 комовАвтор Олександр Дмитрович Комов сам був учасником ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС. Олександр Дмитрович акцентував увагу у виступі на питаннях вивчення негативного впливу радіації на навколишнє середовище. У стислій формі подав результати досліджень радіаційної обстановки, яка склалася після аварії, шляхи подолання бюрократичних перепон радянського часу в питанні визнання частини Рівненської області як радіаційно забрудненої. Навів дані досліджень доступ до яких був обмежений для пересічених громадян.

В кінці зустрічі автори подарували бібліотеки своє видання та відповіли на всі запитання учасників заходу.