Кабінет огляду людей, які контактують з хворими на туберкульоз відкрили у Рівному

За оціночними даними ВООЗ, щороку в Україні близько 36 000 осіб хворіють на туберкульоз. Кожного року в нас вмирають 4 тисячі людей від туберкульозу. Приблизно – 11 кожного дня.

У порівнянні з іншими містами у Рівному невисокий рівень захворюваності на туберкульоз, однак цей показник вищий на 20% в порівнянні з 2018 роком. Показники захворюваності на туберкульоз зросли з 51-ого до 62-ох  випадків на 100 000 населення.

В області за 2019 рік вперше виявлено хворих на туберкульоз – 480 осіб, з них 12% виявлено та доведено до лікування Рівненським обласним благодійним фондом (РОБФ) «Наше майбутнє», і це особи з групи ризику.

Для посилення боротьби із цією недугою та задля ефективної профілактики на Рівненщині розпочався місячник боротьби з туберкульозом. Зокрема вчора, у Рівному, на базі КП «Рівненський обласний фтизіопульмонологічний медичний центр» РОР відкрили кабінет огляду людей, які контактують з хворими на туберкульоз.

Світлина від Рівненська обласна наукова медична бібліотека.

За словами директорки РОБФ «Наше Майбутнє» Людмили Рибчук, це стало можливим за фінансової підтримки Міжнародного благодійного фонду «Альянс громадського здоров’я». Заручившись матеріальною допомогою «Альянсу» РОБФ «Наше майбутнє» відремонтував та забезпечив оснащення кабінету.

Світлина від Рівненська обласна наукова медична бібліотека.

 «Сайт ОСF TB» – кабінет огляду лікарем-фтизіатром контактних осіб хворих на туберкульоз. Медичні послуги пацієнтам надаватиме висококваліфікований персонал та лікарі-фтизіатри. Наданням послуг (пошук, скринінг на раннє виявлення туберкульозу) займатиметься РОБФ «Наше майбутнє».

Окрім того клієнтам сайту ОСF TB надаватиметься медико-соціальний та психологічний супровід в рамках проекту «Оптимізація виявлення випадків туберкульозу серед груп підвищеного ризику захворювання та медико-соціальний супровід контактних осіб». Даний проєкт реалізується з липня 2018 року у шести містах: Рівне, Кривий Ріг, Одеса, Нікополь та Харків.

Світлина від Рівненська обласна наукова медична бібліотека.

Керівниця Міжнародного благодійного фонду  «Альянс громадського здоров’я» Лілія Масюк зазначила, що Альянс працює із вразливими верствами населення – це люди, які звільнилися з місць позбавлення волі, безхатченки, алко та наркозалежні. Завдяки апарату GeneXpert, який проводить молекулярно-генетичні дослідження мокроти, можна отримати результат обстеження впродовж двох годин.

Світлина від Рівненська обласна наукова медична бібліотека.

Як відомо з 1-го квітня медичні заклади області працюватимуть за новою моделлю і є певні ризики фінансування саме цього закладу. Щодо ймовірної оптимізації, то заступник голови Рівненської ОДА Сергій Подолін зазначив: «Ми не хочемо втратити фахівців, які працюють у фтизіатрії в області. Ми думаємо, як їх зберегти. Є ще багато речей, що потребують покращення. Це матеріальна база закладу, місця перебування хворих, медобладнання та засоби лікування»

Директорка Рівненського обласного центру громадського здоров’я Олена Гандзюк, додала що, влада та представники неурядового сектору об’єдналися навколо однієї проблеми – це туберкульоз. «Наше завдання – надавати якісні і доступні послуги нашим пацієнтам», – наголосила Олена Гандзюк.

Світлина від Рівненська обласна наукова медична бібліотека.

Головний лікар обласного фтизіопульмонологічного медичного центру Федір Аврука повідомив, що у медичному центрі планують відкрити пульмонологічне відділення, аби розширити спектр надання послуг.