Хоспіси та паліативна допомога

хоспіси та палПаліативні хворі – одна з найбільш вразливих груп пацієнтів, які страждають на важкі прогресуючі захворювання та не можуть бути вилікувані сучасними методами та засобами, які потребують кваліфікованої медичної допомоги та догляду, психологічної, соціальної та моральної підтримки. На протязі останніх років Україна здійснила певні кроки щодо побудови паліативної допомоги. Затверджено постанову КМ України від 13.05.2013 р. №333, внесено зміни до наказів МОЗ відповідно до постанови КМУ, розроблено методичні рекомендації, які допомагають лікарю оцінювати больовий синдром у важкохворого пацієнта та забезпечувати адекватне знеболювання.

Всесвітній День хоспісної і паліативної допомоги проводиться щорічно в другу суботу жовтня. Організатором його є Світовий Альянс паліативної допомоги. Цілі Всесвітнього Дня хоспісної та паліативної допомоги — підвищення інформованості світової громадськості про проблеми паліативної допомоги та хоспісів, підвищення розуміння медичних, соціальних, практичних і духовних потреб людей, які мають невиліковні захворювання та членів їх сімей; сприяння становленню та розвитку благодійних фондів, здатних підтримувати та розвивати рух хоспісної та паліативної допомоги у всьому світі.

До Всесвітнього Дня хоспісної та паліативної допомоги в читальному залі РОНМБ розвернута тематична виставка «Паліативна допомога». Представленні видання будуть цікавими не лише медичним працівникам, але і колу читачів, які  мають членів родини з невиліковними захворюваннями.