Донорів крові будуть штрафувати за брехню про своє здоров’я

dsesvitnij-den-borotby-z-gemofilieyu

Громадян планують карати за “умисне приховування інформації або подання неправдивих відомостей про стан свого здоров’я особою, яка виявила бажання стати донором, якщо її дії спричинили або могли спричинити шкоду здоров’ю” отримувача крові.

Світлина від ТРК "Ритм".

Верховна Рада України ухвалила законопроект, який передбачає накладання штрафу на тих донорів крові, які надали неправдиву інформацію про свій стан здоров’я.

У першому читанні 3 вересня депутати ухвалили за основу законопроєкт №3649, йдеться на сайті парламенту. Згідно з текстом законопроєкту, в Україні пропонують запровадити адміністративну відповідальність за неправильно надану інформацію про себе донорами крові.

“Дезінформаторів” планують штрафувати розмірі від 25 до 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 425 до 850 гривень). У документі наголошується, що штраф накладатимуть за ненадання даних або надання неправдивої інформації про стан свого здоров’я людиною, яка здійснює донацію крові або її компонентів й це негативним чином позначилося на безпеці та якості заготовленої крові (або її компонентів).

За матеріалами сайту Unian