ПЕРШИЙ ДОКТОР МЕДИЧНИХ НАУК РІВНЕНЩИНИ: пам’яті Бориса Костянтиновича Квашенка

КвашенкоМинає сьома річниця з дня смерті нашого видатного земляка лікаря Квашенка Бориса Костянтиновича. Його ім’я добре знають і завжди пам’ятатимуть з вдячністю і любов’ю наші краяни.

Починав свою медичну практику Борис Костянтинович як хірург, але напередодні другої світової війни перейшов працювати в пологовий будинок Рівного. За довгу медичну практику він залишився вірним обраному шляху. Б. К. Квашенко проводив унікальні операції, рятуючи життя жінок. Всі свої практичні здобутки систематизував і  в 1958 році, перший на теренах області, захистив кандидатську дисертацію «Рак матки. По матеріалах Рівненської області», а в 1968 – докторську з теми «Вплив оперативних травм матки на генеративну функцію жінки». Впродовж своєї медичної діяльності лікар збагачував медичну науку своїми досягненнями. Б.К. Квашенко опублікував більше 70 наукових праць і залишив своїм нащадкам численні винаходи в галузі гінекології.

Бориса Костянтиновича добре пам’ятають в обласній медичній бібліотеці. Щонеділі можна було його бачити в читальному залі. Цікавився здобутками медичної науки на теренах країни та за кордоном, працював над своїми замітками.  Подарував у фонди бібліотеки автореферати дисертацій, деякі свої видання. Всі наукові праці Б.К. Квашенка знаходяться в фонді нашої бібліотеки. До 100-річчя видатного нашого земляка колективом бібліотеки буд підготовлений бібліографічний покажчик «Перший доктор медичних наук Рівненщини».

Квашенко Квашенко