Запаморочення

Уявіть, що тягнетесь до чогось на продуктовій полиці і раптом відчуваєте нестабільність. Або, дивлячись через плече, виникає враження, що речі почали кружляти навколо вас. Більшість людей відчуває запаморочення час від часу. Але якщо це почуття зберігається або заважає вашому повсякденному життю, це може бути ознакою порушення рівноваги.
Порушення рівноваги змушує почуватися себе так, ніби ви рухаєтесь, крутитесь або пливете, хоча ви зовсім нерухомі. Відчуття, що ви або ваше оточення крутиться, називається запамороченням. Запаморочення може варіюватися від почуття неміцності до дезорієнтованості. Будь-яке з цих станів може бути дуже неприємним.
“Баланс – це багатосистемна функція”, – пояснює експерт з питань слуху та рівноваги Національного інституту охорони здоров’я США, доктор Даніель Скларе. Дезорієнтованість починається з серії сигналів всередині крихітних органів балансу внутрішнього вуха. Ці органи працюють із зоровою системою вашого мозку, щоб дати вам відчуття положення вашого тіла. Вони також запобігають розмиванню предметів, коли ваша голова рухається. Рецептори чуття в шкірі, суглобах і м’язах також передають сигнали, пов’язані з рівновагою, до мозку. Мозок отримує та координує інформацію з усіх цих різних систем організму. Порушення балансу можуть виникнути при несправності будь-якого з цих сигналів.
Оскільки баланс настільки складний, важко з’ясувати причину певних проблем. Деякі порушення балансу можуть початися раптово. Вони можуть виникнути внаслідок вушної інфекції, травми голови або певних ліків. Низький кров’яний тиск може призвести до запаморочення, коли ви швидко встаєте. Розлади, пов’язані із зором, м’язами, кістками або суглобами, також можуть сприяти урівноваженню проблем.
Якщо ви думаєте, що у вас може бути порушення балансу, поговоріть зі своїм лікарем. Фахівець може оцінити, чи ваші симптоми викликані серйозним розладом, таким як серце чи стан крові. Якщо вірогідне порушення балансу внутрішнього вуха, ви можете звернутися, наприклад, до отоларинголога. Можливо, ви маєте пройти тест на слух та баланс, а також не є виключенням візуальне дослідження мозку.
Попрацюйте зі своїм лікарем, щоб з’ясувати, як щодня впоратися із запамороченням та зменшити ризик отримання травм. Одним із варіантів може бути зміна взуття з високих на низькі підбори або ж зміна на спеціальне ортопедичне взуття. Реабілітаційний терапевт може надати вам вправи для голови, тіла та очей, які допоможуть зменшити запаморочення та нудоту.
Запаморочення є одним із сигналів вашого тіла. Не ігноруйте його – звертайтеся за інформацією та допомогою до професіоналів!

Джерело : https://newsinhealth.nih.gov