ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ ОХОРОНИ НАВКОЛИШНЬОГО СЕРЕДОВИЩА

den-ohorony-navkolyshnyogo-seredovyshchaЦей день прийнято відзначати 5-го червня, в котрий раз нагадуючи всьому людству про загрозу, яка чекає на нас, якщо ми будемо забруднювати середовище в якому живемо. Своїм нерозумінням важливості цього питання люди підривають не тільки своє здоров’я, адже дихають тим повітрям, яке забруднюють, але і здоров’я нашої Матері-Землі: витягли корисні копалини, забруднили довкілля мінеральними добривами і отрутохімікатами. Адже такі фактори як повітря, грунт, вода, харчування є основною ознакою доброго здоров’я.

 Екологічна ситуація на планеті з кожним роком ускладнюється і саме щоб привернути увагу до екологічної проблеми присвячено Всесвітній день охорони навколишнього середовища. Аварія на Чорнобильській АЕС є прикладом того як забруднене довкілля в одному місці може проявлятися за тисячі кілометрів в іншому і на довгий період часу осідати в грунті. Люди пють брудну воду і дихають отруєним повітрям. А недавні екологічні катастрофи із сміттєзвалищами ще раз нагадують нам про страшну реальність нашого буття, реальність сувору і смертельну, тому що у м. Львів при розчищенні сміттєзвалища загинули рятувальники. Прийшов час коли потрібно бити на сполох і вирішувати екологічні проблеми на державному рівні, створюючи сміттєпереробні заводи.

Не меншою катастрофою для людства є і вирубка лісів, знищення родючих грунтів, скидання підприємствами у водні об’єкти стічних вод, незворотне пошкодження грунтового покриву відбувається внаслідок “бурштинової лихоманки” в Житомирській та Рівненській областях.

Тільки зараз, відчуваючи на собі негативні наслідки шкідливих виробництв, які забруднюють довкілля і шкодять здоров’ю та зменшують тривалість життя, до людей прийшло усвідомлення необхідності змін у ставленні до природи. Тому для успішного вирішення завдань щодо охорони навколишнього середовища необхідно об’єднати зусилля урядових організацій та широких верств населення, підвищити рівень екологічної свідомості суспільства.

Список використаної літератури:

Аналіз стану природно-заповідного фонду України (комітетські слухання) // Екологічний вісник. — 2015. — № 1. — С. 4.

Вивчення впливу навколишнього середовища на стан здоров’я населення з використанням облікових та звітних документів лікувально-профілактичних установ: методичні рекомендації / Укладачі: І.В.Гущук та ін.; Міністерство охорони здоров’я України, ДЗ » Рівненська обласна санітарно-епідеміологічна станція». — Рівне, 2011. — 25 с.

Защитим здоровье детей в изменяющейся среде: отчет о Пятой министерской конференции по окружающей среде и охране здоровья / Всемирная организация здравоохранения, Европейское региональное бюро ВОЗ. — Женева, 2010. — 99 с.

Зберігаючи довкілля, ми захищаємо Україну // Екологічний вісник. — 2015. — № 2. — С. 2-4.

«ЕКО» — середовище під доглядом фахівців // СЕС. Профілактична медицина. — 2013. — № 2. — С. 44-45.

Лобода Т.В. Окремі аспекти еколого-гігієнічної характеристики навколишнього середовища досліджуваних промислових районів м. Києва // Військова медицина України. — 2013. — Т. 13, № 2. — С. 96-99.

Погайдак О.Б. Інноваційні аспекти організації природоохоронної діяльності в умовах обслуговуючих підприємств // Вісник наукових досліджень. — 2012. — № 2. — С. 106-109.

Стратегічна ціль 4: Екологічна безпека та збереження довкілля // Екологічний вісник. — 2015. — № 1. — С. 7-9.

Трахтенберг І.М. Біологічні наслідки забруднення навколишнього середовища нітритами та нітратами // Інтегративна антропологія. — 2013. — № 1. — С. 37-39.