Важливість вітаміну D для організму людини

osoblyvosti-psyhoemocijnogo-stany-u-hvoryh-na-psorias

Вітамін D бере участь в різних біологічних процесах, включаючи кістковий метаболізм, модуляцію імунної відповіді та регуляцію проліферації й диференціювання клітин. Дефіцит цього вітаміну пов’язують з розладами опорно-рухового апарату, аутоімунними захворюваннями такими, як системний червоний вовчак, розсіяний склероз, ревматоїдний артрит, діабету обох типів, а також деяких видів раку, таких як раку товстої кишки, раку молочної залози і раку передміхурової залози, запальними, інфекційними, серцево-судинними хворобами. 

Дія вітаміну D відбувається через вплив на геном людини, в основному шляхом регуляції транскрипції інших генів. В пропонованому огляді описано дані щодо молекулярних механізмів дії вітаміну D і його впливу на розвиток цукрового діабету 1 типу, а також генів, які кодують ензими, відповідальні за його метаболізм, розглянуто генетичні дослідження з вивчення успадкування циркулюючих рівнів вітаміну D, вплив цих генетичних детермінант на розвиток діабету 1 типу.

Вітамін D у генетичному аспекті та його роль за цукрового діабету 1-го типу / Х.М. Щубелка, О.Т. Олексик, Т.Х. Олексик, Я.С. Гасинець// Ендокринологія. 2019. Т. 24. №4. С. 367–372.

Якщо ви бажаєте отримати електронну копію статті зверніться за електронною адресою : nmi.ronmb@gmail.com або тел.: (063) 38-09-527 (viber). Послуга безкоштовна.