УКРАЇНСЬКІ МЕДИЧНІ ПРАЦІВНИКИ В ЖИТТІ СУСПІЛЬСТВА

ukrainski-medychni-pracivnyky-v-zhytti-suspilstva18 червня Україна відзначає День медичного працівника. Професія лікаря – це важка і життєво необхідна професія, яка супроводжує людину від народження і впродовж всього життя. Хоча на сьогодні галузь охорони здоров’я переживає важкі кризові часи, та попри все, українські медики своєю невтомною працею і професійним обов’язком рятують людські життя. Тому цих людей слід вшанувати у суспільстві за свою самовіддану працю.

День медичного працівника в Україні вшановується як особливе свято, пов’язане з щоденними потребами кожної людини. 
Наша медична наука та практика повільно, але впевнено крокує до вершин і визнань світових досягнень. Наші українські лікарі активно беруть участь над модернізацією системи охорони здоров’я. Вони впроваджують нові моделі медичних технологій у вітчизняну медичну спільноту.

Система державної влади і місцевого самоврядування повинні щоденно контролювати ситуацію з наданням медичної допомоги населенню. Уряд не зовсім задоволений станом справ у охороні здоров’я, та найголовніше – наше суспільство не задоволене системою охорони здоров’я. Комплексна і системна програма реформування в майбутньому буде передбачати надання якісних медичних послуг, профілактику та діагностику найбільш поширених захворювань. Зрозуміло, що достеменно перебудувати медичну галузь за короткий термін неможливо. Це довготривалий процес, що потребує спільних зусиль зі сторони держави та лікарів. Президентом України та Верховною Радою намічені покрокові завдання, шляхи та механізми реалізації медичної реформи.

Своїми щоденними обов’язками усі медичні працівники – лікарі, фельдшери, медсестри, усі ті, хто має стосунок до медицини – демонструють нам приклади професійної діяльності, витримки, доброти. Своїми знаннями та досвідом вони щоденно повертають мільйони людей до радощів життя.

Здоров’я – це не лише щастя та висока цінність усіх людей, але і безцінне державне надбання. Тому мільйони українських пацієнтів з глибокою вдячністю згадують професійну майстерність лікарів, їхнє тепло, увагу і добре слово.

Професія медика завжди користувалась особливою суспільною повагою. Тому День медичного працівника – це свято людей, без яких не було би життя.

 Література:

  1. Бернацька О. Створення іміджу медичного працівника у соціальних мережах // Управління закладом охорони здоров’я. — 2014. — N 6. — С. 60-64.
  2. Васкес Абанто Х.Э. Законодательство Украины и работа медика в медицине неотоложных состояний // Медицина неотложных состояний. — 2013. — № 8. — С. 61-67.
  3. Кравцов С. Останні зміни у класифікації професій: нові лікарські посади / С. Кравцов // Практика управління медичним закладом. — 2016. — N 9. — С. 24-29.
  4. Куриленко І. Соціальний захист медичних працівників, що повернулися із зони АТО / І. Куриленко // Практика управління медичним закладом. — 2015. — N 11. — С. 86-88.
  5. Оргкомітет конкурсу «Національна Медична Премія» вітає лікарів з Днем медичного працівника // Управління закладом охорони здоров’я. — 2014. — N 6. — С. 28-29.
  6. Шеппард Р.Д. Медицина: професія чи бізнес? // Мистецтво лікування. Журнал сучасного лікаря. — 2014. — № 7/8. — С. 60-63.
  7. Школьна Н. Захист ділової репутації медичного закладу та медичного працівника // Практика управління медичним закладом. — 2014. — № 10. — С. 54-60.