У зоні особливої уваги: остеохондроз

nima-epidemiya-osteoporozu

Остеохондроз існував в усі часи, про що свідчать стародавні рукописи, малюнки і останки людей, знайдені під час археологічних розкопок. Навіть єгипетські фараони і римські патриції хворіли на остеохондроз – характерні для цього захворювання зміни у хребті виявили при дослідженні їх залишків.

Під остеохондрозом хребта розуміють хронічний дистрофічний процес, що виявляється зниженням гідрофільності та деструкцією тканини між хребцевих дисків, їхнім килоподібним випинанням у бік хребетного каналу, реактивними змінами у прилеглій кістковій тканині хребців, а також супроводжується артрозом дуговідростчатих суглобів.

Основним чинником, що приводить до розвитку цієї хвороби, є малорухливий спосіб життя, багатогодинне сидіння за письмовим столом, монітором комп’ютера, кермом автомобіля тощо. Сучасні підходи до лікування остеохондрозу, фармакологічна корекція, місце хондропротекторів у комплексному лікуванні загострень хвороби – у статті

У зоні особливої уваги: остеохондроз / підгот. О. Демецька // Фармацевт-практик. – 2020. – №4. – С.16–17.

Якщо ви бажаєте отримати електронну копію статті зверніться за електронною адресою : nmi.ronmb@gmail.com або тел.: (063) 38-09-527 (viber). Послуга безкоштовна.