«Такий я ніжний, такий тривожний»: Володимир Сосюра

Найпалкіший лірик України, уславлений класик Володимир Сосюра свої виступи незмінно починав віршем:

Такий я ніжний, такий тривожний,

моя осінняя земля.

Навколо вітер непереможний

реве й гуля…

Крізь страшні часи злиднів, воєн і репресій йому вдалося пронести по-дитячому відверте і безпосереднє сприйняття дійсності. І хоча Сосюра є одним із найвідоміших поетів, та біографія його насправді має чимало незвіданих або замовчуваних за радянських часів сторінок. Й одна з них — питання його психічного здоров’я.

Депресії, нервові зриви, суїцидальні думки – Володимир Сосюра пригадував, що лише підтримка молоді «втримала від божевілля або самогубства». Письменника називали «душевним ексгібіціоністом», адже він ніколи не міг і не хотів приховувати своїх почуттів і кожен свій емоційний порух відображав у віршах, тому справжній психологічний портрет митця – це його твори. Детальніше тут:

Володимир Сосюра: «Такий я ніжний, такий тривожний» / підгот. О. Тищенко // НейроNEWS. Психоневрологія та нейропсихіатрія. – 2020. – №1. С. – 56–62.

Якщо ви бажаєте отримати електронну копію цієї журнальної статті зверніться за електронною адресою : nmi.ronmb@gmail.com або тел.: (063) 38-09-527 (viber). Послуга безкоштовна.