Страшніший, ніж про нього говорять. Атеросклероз

атеросклероз

Атеросклероз – хронічна хвороба артерій – вражає мільйони людей, особливо в економічно розвинутих країнах. Вона характеризується комплексом змін в стінках судин, в яких утворюються бляшки (складається з холестерину, білків, вуглеводів, солей кальцію). При цьому артерії втрачають еластичність, стають ламкими, втрачають властивість розтягуватися. Кількість крові, яка тече артеріями, зменшується, кровопостачання органів і тканин погіршується, збільшується ризик утворення тромбів, що разом з іншими механізмами приводить до виникнення сердечно-судинних захворювань.

Доведено зв’язок між харчуванням та атеросклерозом, зокрема, харчування переважно тваринною їжею приводить до підвищення холестерину в крові, що сприяє розвитку атеросклерозу. Ще однією причиною хвороби є стрес, який посилює окислення ліпідів, виснажує антиоксидантну систему організму, чия знижена активність теж сприяє розвитку атеросклерозу. Різко підвищує вірогідність атеросклерозу цукровий діабет. Як вберегтись від цієї хвороби розповідається в статті

Атеросклероз // Диабетик. – 2020. – №1. – С. 6–10.

Якщо ви бажаєте отримати електронну копію статті зверніться за електронною адресою : nmi.ronmb@gmail.com або тел.: (063) 38-09-527 (viber). Послуга безкоштовна.