Гонка за міфічним «ідеальним» тілом породжує ненависть до власних форм

bil

Сучасні стандарти краси, нав’язані засобами масової інформації, рекламою, кіно часто обмежують, утискають і руйнують життя людей, особливо молоді. Гонка за міфічним «ідеальним» тілом породжує ненависть до власних форм і розвиток нав’язливого бажання схуднути за будь-яку ціну. Це приводить до розладів харчової поведінки і таких хвороб, як нервова анорексія, булімія, компульсивне переїдання. Часто для хворих осіб характерні заперечення і сором, за те, що їдять і як виглядають, недовіра до оточуючих, а згодом і до себе.

Розлади харчової поведінки, впливаючи на фізичне здоров’я (порушення менструального циклу, непритомність, запаморочення, труднощі з концентрацією уваги, постійна мерзлякуватість, стоматологічні проблеми, сухість шкіри, випадіння волосся та ламкість нігтів, поява пушкового волосся на тілі, порушення функціонування імунітету тощо), позначаються і на роботі головного мозку, викликаючи депресивні розлади і збільшуючи суїцидальні ризики. Тому діагностика розладів є важливою проблемою, її критерії наведені в статті

Розлади харчової поведінки: як розпізнати захворювання / підгот. Т. Ільницька // НейроNEWS. Психоневрологія та нейропсихіатрія. – 2020. – №1. – С. 6.

Якщо ви бажаєте отримати електронну копію статті зверніться за електронною адресою : nmi.ronmb@gmail.com або тел.: (063) 38-09-527 (viber). Послуга безкоштовна.