Рентгенологічним дослідженням 125 років

z-istorii-rentgenologii

У цьому році рентгенологічним дослідженням виповнюється 125 років. У 1895 році німецький фізик-експериментатор перший в історії нобелівський лауреат по фізиці Вільгельм Конрад Рентген відкрив новий вид випромінювання, котрий став носити його ім’я.

Невидимі для очей рентгенівські промені могли проникати через непрозорі предмети, в тому числі органи людського організму. Проходячи через тканини з різною щільністю випромінювання слабшало та розсіювалося. В медицині цю властивість стали використовувати для діагностики захворювань, травм та інших патологій.

У нас перший рентгенівський знімок був зроблений у 1896 році, а у 1918 році з’явився перший рентген-кабінет.

Властивість викликати засвічення деяких хімічних речовин дозволили зафіксувати рентгенівські промені спеціальною чуттєвою плівкою, а також блискучим екраном. Ці два основні методи рентгенологічних досліджень відповідно і називають рентгенографією та рентгеноскопією.

Діагностика проводиться з використанням рентгенівської техніки. Останнім часом з аналоговими почали застосовувати цифрові установки, котрі записують зображення на цифровий носій інформації за допомогою комп’ютера, правда, це достатньо дорогий метод.

Детальніше про те, що таке рентгенографія та рентгеноскопія, як проходять ці процеси та їхню небезпеку для здоров’я читайте у статті:

Гусейнова З. Невидимый луч диагностики / З. Гусейнова // ЗОЖ. – 2020. – №18. – С. 18-19.

Якщо ви бажаєте отримати електронну копію статті зверніться за електронною адресою : nmi.ronmb@gmail.com або тел.: (063) 38-09-527 (viber). Послуга безкоштовна.