Реабілітаційний центр «12+»

В с. Бронники Рівненського району працює реабілітаційний центр «12+», в якому лікують алко- та наркозалежних, ігроманів. На відміну від інших центрів тут відновлюють залежних пацієнтів повністю: фізичний і психологічний стан. Працюють за Мінесотською програмою. Фахівці центру склали програму, яка базується на відомій 12-кроковій програмі з додаванням різних видів терапії (Програма Дванадцяти Кроків — набір керівних принципів з викладом плану дій для відновлення після звикання, або інших поведінкових проблем. Дванадцять Кроків було вперше опубліковано в 1939 р.)

Зі слів головного лікаря “Центру психічного здоров’я населення” Олега Колбача, обліку алко-, нарко- та ігрозалежних людей не ведуть, тому скільки їх зараз на теренах області невідомо.

На даний момент в закладі проходять реабілітацію біля 60 осіб. Заклад приватний. Зі слів Олександра Омельчука, програмного директора реабілітаційного центру «12+», нині немає системи компенсації від держави. Чекають, коли запрацює страхова медицина. А зараз підганяють умови під ці стандарти, мається на увазі, умови проживання, пожежної безпеки, роботи спеціалістів, документації. На разі  проблема не зникає і вона буде лікуватися за підтримки страхової медицини.

В центрі працюють висококваліфіковані фахівці. Зі слів провідного психотерапевта центру Геннадія Крохмалюка, до кожного пацієнта – індивідуальний підхід.  Курс реабілітації від чотирьох до семи місяців. Підтримують своїх пацієнтів і після проведеного курсу лікування, направляють їх в групи самодопомоги за місцем проживання, підключають також до програми реабілітації в закладі, щоб наочно довести залежним, що існує інший світогляд, який включає зовсім інший тип поведінки, інші цінності.

Адресу, можливості і методи лікування можна дізнатися на сайті закладу http://www.rehabcenter.org.ua.