Поліноз

полінозМи всі з нетерпінням чекаємо прихід весни. Весною цвітуть квіти, дерева. Скільки радості вони дарують людям. Але квіти- не завжди радість. Весною в багатьох людей проявляється алергія на пилок квіткових рослин і кущів. Коли цвітуть липа, береза, клен, ліщина, амброзія, полин та інші. Це захворювання називається — поліноз (сінна лихоманка).
Поліноз – це алергічні захворювання слизових оболонок (носа,очей), які зумовлені підвищенною чутливістю до алергенів пилку рослин і спорів грибів. Кожна рослина пилкується в призначений природою для неї час і в залежності від пилкування рослин виділяють три види полінозу: весняно-літній, літній та літньо-осінній. На поліноз хворіє від 7 до 22 % населення різних країн.
Інтенсивність захворювання відмічається в теплі вітряні дні, і краще переноситься в похмуру погоду. Алергія на пилок може бути щорічною.Сезонний алергічний риніт є основним проявом полінозу. Другим по частоті симптомом є кон’юнктивіт, бронхіальна астма, дерматит. Найтяжчі клінічні прояви полінозу спостерігаються в тих випадках, коли в процес підключаються дихальні шляхи. Хворі скаржаться на першіння в горлі та появу сухого кашлю.З часом у хворого спостерігається затруднене дихання, яке може перерости в справжню бронхіальну астму. Тому з появою перших ознак захворювання потрібно звернутись до лікаря-алерголога, який призначить лікування. Самолікування і безконтрольне застосування народних засобів може призвести до формування тяжких форм хвороби.
Але профілактичні заходи доступні кожній людині, яка спостерігає за своїм здоров’ям. Важливо уникати контакту з пилком. В ясну сонячну погоду, особливо зранку, коли пилок відділяється і повітрям піднімається в атмосферу, краще по вулиці ходити в захисних окулярах а ніс прикривати вологим носовим платком. А найбільше значення в профілактиці алергічних хвороб має правильне фізичне виховання та загартування організму.

Рекомендована література по даній темі:

616.092.2 (02) А50 Аллергология и иммунология: национальное руководство / Под ред. акад. РАН и РАМН Р.М. Хаитова: Российская ассоциация аллергологов и клинических иммунологов.-М.:ГЭОТАР -Медиа,-2009.-656с.
616.092.2(02) А 48 Алергологія: підручник для лікарів-інтернів, лікарів -курсантів вищих мед. Закладів ІV рівня акредитації / За ред. проф. Ю.В.Вороненка.-К.: 2008.-366с.
616.092.2-022 Д 44 Діагностика, профілактика загострень та способи лікування полінозу у дітей: метод.рекомендації / Уклад. С.М. Недельська та ін.МОЗ України, Укр. Центр наук . Мед. Інформ. І патент.-ліценз. Роботи, Запорізький держ. Мед. Ун-т.- К.: 2010.-27с
Пухлик Б.М. Дышать свободно // Участковый врач.- 2013.- № 4(5).- С. 50.
Ревякина В.А. Особенности поллиноза у детей в современных условиях // Лечащий врач.- 2012.- № 4.-С.12-15.
Дитятковська Є.М.Клінічна та економічна оцінка ефективності фармакотерапії і алерген-специфічної імунотерапії хворих на поліноз.// Клінічна імунологія, алергологія, інфектологія.-2014.- №1-2.-с.60-63.