ПІДСТУПНА ВЕСНА

веснаВесна – особлива пора року. Ми всі з нетерпінням очікуємо на теплі погожі дні, коли защебечуть пташки і розквітнуть дерева. Однак, саме ця пора року є підступною, особливо місяць березень.

Перші весняні дні часто бувають теплими, та це тепло є оманливим. На вулиці можна побачити молодих людей і навіть дітей без головних уборів, у тоненьких майже літніх курточках, наопашки. Це є великою помилкою, оскільки саме в березні віють вітри, ллють дощі, повітря ще по-зимовому холодне і є небезпека дуже застудитися, підхопити бронхіт, отит чи навіть пневмонію.

Медична статистика свідчить, що саме на березень-квітень припадає багато звернень хворих до лікарняних установ з приводу застудних недуг та їх наслідків.

Та застуда не єдина весняна проблема. О такій порі людей часто змагає авітаміноз, який розвивається через дефіцит вітамінів в організмі. Наші вітамінні запаси вичерпуються ще зимою, а весною довгенько – до квітня-травня – ми очікуємо на ранню городину, цибульку, редиску, салат.

Підступність березня полягає в тому, що авітаміноз тягне за собою ще низку проблем: може розвинутися апатія, кволість і навіть сезонна депресія. Весною ідуть загострення хронічних хвороб – що, власне, також є наслідком авітамінозу. Особливо страждають люди з захворюваннями шлунково-кишкового тракту, з гіпертонією, з цукровим діабетом. Крім того, весною ідуть коливання погоди – різкі перепади атмосферних явищ впливають на самопочуття людини, що є наслідком головного болю, головокружіння, підвищеного або пониженого тиску, серцево-судинних подій. Додати до цього стану застуджений, виснажений авітамінозом організм – і що ми маємо? Цілком хвору, нещасну, голодну, у напівзомлілому стані людину.

Що може зробити пересічний українець? Як можна випередити неприємну весняну ситуацію?

По-перше, нанести візит лікарю. Він обов’язково з’ясує ваш стан і призначить необхідні ліки і комплекс вітамінів, які повинні допомогти пережити перші весняні місяці.

Ніколи не ідіть у аптеки і не купуйте самі собі ліки, навіть якщо це невинні вітаміни! Дійте лише за призначенням лікаря!

По-друге, сісти на лікувальну дієту вже наприкінці зими радять фахівці. Це більше стосується людей з хронічними завхорюваннями.

По-третє, щодня вимірюйте свій тиск, завжди під рукою тримайте тонометр і необхідні лікарські засоби. Серцево-судинні явища і нестійка метеоситуація весною дають в результаті гіпотонію і гіпертензію, головні болі, кволість, сонливість і нестійкість у ногах. Варто знати свій тиск, щоб можна було відповідно діяти.

По-четверте, в березні варто одягатися по-зимовому, щоб через застуду не зіпсувати собі чудових весняних днів. Пам’ятайте – початок весни завжди оманливий і підступний.

І остання порада – споживайте кожного дня лимон, цибулю і часник. Вони містять цілу скарбницю живих природніх вітамінів і здатні підтримати виснажений організм до появи на ринку ранніх молодих овочів. Можна споживати трав’яні полівітамінні чаї, мед – якщо немає алергії та інших протипоказань. Є чимало народних методів профілактики та боротьби з вищезазначеними станами, якими успішно користувалися ще наші дідусі-бабусі. Не варто ними нехтувати, оскільки через дорожнечу ліків нам доведеться озирнутися назад, у глиб віків, і повернутися до витоків народної медицини.

Нехай весняне сонечко посміхається нам з неба і підступна весна стане радісною і очікуваною. Любові вам і процвітання!

 

Список використаних джерел:

 1. Весна без герпеса // Фармацевт-практик. – 2015. – № 4. – С. 23.
 2. Денисов А. Весна – время подумать о витаминно-минеральном комплексе // Здоров’я України: Медична газета. – 2007. – N6. – С. 82-83.
 3. Дикий Б.В. Циклічні сезонні ритми в системі нетрадиційних методів фізичної реабілітації хворих із хронічними соматичними захворюваннями // Науковий вісник Ужгородського університету. Сер. “Медицина”. – 2011. – № 40. – С. 76-80.
 4. Исаев Ю.В. Динамика и ритмика отношений [весна] // Менеджмент и кадры: психология управления, соционика и социология. – 2013. – № 3. – С. 51-61.
 5. Нова весна з “новою фігурою” // Здоровье и питание: Науч.-попул. журн. – 2004. – N4. – С. 28-29.
 6. Приметы сезона // Фармацевт-практик. – 2014. – № 10. – С. 35.
 7. Сезон депрессий // Фармацевт-практик. – 2012. – № 3. – С. 23-24.
 8. Сківка Л.М. Весняна іменинниця – імунна система та її значення для процесів репродукції // Медицинские аспекты здоровья женщины. – 2013. – № 4. – С. 5-12.
 9. Тяжка О.В. Вітамін Д-статус у детей з алергічними захворюваннями у весняно-літній період // Международный журнал педиатрии, акушерства и гинекологии. – 2013. – Том 4, N 3. – С. 12-17.
 10. Федчишин Н.Є. Сезонні коливання захворюваності та летальності від гострого інфаркту міокарда [весна, осінь] // Вісник наукових досліджень: Наук.- практ. журн. – 2005. – N1. – С. 121-122.
 11. Чертков Ю. Весна пришла, а с ней – конъюнктивит // Здоров’я України: Медична газета. – 2005. – N9. – С. 41.