Особливості самостійного лікування нежитю

«Дайте щось від нежитю» – часом кажемо ми в аптеці. Однак, перш ніж звернутися з цією проблемою до провізора, варто з’ясувати кілька моментів:

  1. Усвідомити, що причини нежитю бувають різні, а не тільки застуда – закладеність носа можуть провокувати алергія (сезонна і холодова), сухе і забруднене повітря у приміщенні, де доводиться тривало перебувати, гормональні зміни в організмі, які виникають, зокрема, у період вагітності, при клімаксі, на початкових стадіях цукрового діабету, тож кожна з цих причин потребує своєї схеми лікування і різних назальних препаратів.
  2. Не застосовувати судинозвужувальні назальні краплі понад 3–5 днів. У зв’язку з ефектом звикання судини припиняють реагувати на ліки і звужуватися самостійно, щоб дихати вільно, дозу доводиться постійно підвищувати і фактично не розлучатися з флакончиком крапель, внаслідок чого розвивається так званий медикаментозний нежить.
  3. З обережністю ставитися до використання домашніх крапель із соку цибулі, лимона, розчину господарського мила та інших агресивних речовин, які можуть викликати риніт у хронічній формі. Для відновлення слизової оболонки потрібно її регулярно зволожувати, тобто промивати ніс сольовими розчинами, які можна купити в аптеці або приготувати самому: в склянку теплої води додати по ¼ чайної ложки солі і соди.

Інші особливості лікування нежитю читайте у статті:

Тікай, нежить, тікай! : про помилки пацієнтів та основні правила фармацевтичної опіки відвідувача аптеки з ринітом розповідає Ольга Юкало // Фармацевт-практик. 2020. №2. С. 39.

Якщо ви бажаєте отримати електронну копію статті зверніться за електронною адресою : nmi.ronmb@gmail.com або тел.: (063) 38-09-527 (viber). Послуга безкоштовна.