Фітотерапія клімактеричних порушень

З кожним роком кількість жінок, які вступають в період менопаузи, збільшується. В цей період погіршується самопочуття жінки, знижується її працездатність і якість життя. В менопаузі в організмі жінки відбуваються зміни в гіпоталамо-гіпофізарно-яйниковій системі, які характеризуються «десинхронізацією процесів», рівень гонадотропінів підвищується, стрімко знижується синтез статевих гормонів, з чим і пов’язана поява різноманітної клінічної симптоматики.

Саме нестача естрогенів, які впливають на відповідні рецептори в матці, яйниках, молочних залозах, центральній і периферичній нервовій системі, серці, судинах, шкірі, кістках та інших органах, обумовлює різноманіття симптоматики клімактеричного синдрому. Тому питання привабливої зовнішності і збереження здоров’я, наявності життєвих сил і відсутності страждань від клімактеричних розладів стають все значимішими і вимагають кваліфікованого медичного супроводу. 

Менопаузальна гормональна терапія є головним патогенетично обумовленим медикаментозним методом лікування клімактеричного синдрому. При наявності протипоказань перспективним рішенням цієї проблеми стає призначення фітоестрогенів. Історія застосування рослин в лікуванні клімактеричного синдрому, ефективність такої терапії досліджена в статті:

Исламова А.О. Фитотерапия климактерических нарушений // Здоровье женщины. – 2019. – №9. – С.58–60.

Якщо ви бажаєте отримати електронну копію статті зверніться за електронною адресою : nmi.ronmb@gmail.com або тел.: (063) 38-09-527 (viber). Послуга безкоштовна.