Кишкова мікробіота та серцево-судинні захворювання: зв’язок існує!

probiotyky-vid-zvychainogo-kefiry-do-probiotykiv-sogodennia

«Кишечник – другий мозок» – до такого висновку прийшли австралійські вчені,  які виявили, що в кишечнику знаходиться ціла екосистема бактерій і велетенська нейронна мережа – біля 100 мільйонів нейронів (більше, чим спинний мозок). Наявність нездорового кишечника може викликати все – депресію, втому, збільшення ваги, тривогу, рак, а ми і не здогадуватимемося про причини нездужання.

Склад та функціонування кишкової мікробіоти* відіграють важливу роль у здоров’ї серцево-судинної системи. Ішемічна хвороба серця, артеріальна гіпертензія, серцева недостатність – сьогодні вплив кишкової мікробіоти, її складу та метаболітів на патогенез цих хвороб не викликає сумніву. Можливими шляхами корекції мікробіоти при патології серцево-судинної системи вважаються пробіотики і пребіотики, дієти, антибіотики та ін. Детальніше про вплив мікробіоти кишечника на наше здоров’я – у статті

Ткаченко Т. Кишкова мікробіота та серцево-судинні захворювання: зв’язок існує! // Фармацевт-практик. 2020. №2. С . 14–15.

Якщо ви бажаєте отримати електронну копію статті зверніться за електронною адресою : nmi.ronmb@gmail.com або тел.: (063) 38-09-527 (viber). Послуга безкоштовна.

* сукупність мікроорганізмів, що живуть в травній системі і знаходяться в симбіозі з людиною