Імунітет восени

imunitet-vosenyОсінь повноцінно вступила в свої права, несучи з собою сльоту, холод та застуду. Восени ми стаємо більш беззахисними перед вірусами. Простудні захворювання стають частішими. Багато з нас відчуває втрату сил та спад енергії. Як же підтримати свій імунітет? Імунітет дивовижна річ. Всі знають, що він дуже важливий . Більшість впевнена, що імунітет потрібно обов’язково укріпляти та підвищувати, щоб він нас захищав від усього на світі.

Захисна функція організму, яка направлена на опір як зовнішнім загрозам (бакреії, віруси, мікроорганізми), так і внутрішнім (зараження власних клітин), — це є імунна система.

Складно відповісти чому саме восени знижується імунітет. Скоріш за все, впливає відразу декілька факторів:

Розмаїття вірусних та бактеріальних інфекцій з підвищеною активністю. Якщо імунна система не справляється з патогенами, то розвивається інфекція

Мокрі ноги. Переохолодження стоп рефлекторно викликає спазм судин гортані та глотки та гіпоксію тканин цих органів.

Постійні стреси. Старайтесь, по-можливості, уникати стресів, неприємних ситуацій. Обговорювати негативні теми (катастрофи, теракти, смертельні хвороби та ін.)

Фізичні та розумові перенапруження

Хронічне недосипання

Погана екологія

Антибіотики. Відомо, що вживання будь-якого антибіотика (навіть за призначенням лікаря) знижує імунну систему на 50%. Ні в якому разі не можна займатись самолікуванням, та призначати собі антибіотики. Ідіть до лікаря!

Холодне повітря. Вдихаючи холодне повітря (особливо якщо вдихати не носом ,а ротом) маємо той ж результат, що і мокрі ноги.

Гіповітаміноз. Думка, що вітаміни, які ми вживаємо влітку зберігаються в організмі до весни – є невірною.

Нездорове харчування та неправильно підібрана дієта приводить до зменшення в організмі запасу білку, а імунітету він дуже потрібний.

Відсутність свіжого повітря. Приємно сидіти в теплому приміщенні та дивитися на негоду за вікном. Але в душному приміщені дуже висока концентрація патогенних мікроорганізмів.

Якщо людина відчуває часту безпричинну стомлюваність, сонливість та зниження працездатності –це ознака, що імунна система стає слабшою. Імунітет – наш головний захисник від захворювань. Від його стану напряму залежить рівень здоров’я та якість життя людини. В сезонні загострення вірусних та бактеріальних інфекцій, виникають цілі епідемії. В цей період людей хвилює актуальне питання: як укріпити імунітет та підвищити роботу ослабленого імунітету. Наш спосіб життя, звички, поведінка та навіть погода, можуть зменшити захисні наші сили.

Незалежно від сезону та погодних умов, розвивайте в собі корисні звички для сильного імунітету.

Забезпечуйте собі повноцінний відпочинок. Гарний сон не менше 7-8 годин дозволяє всім системам організму відновитися та набратися сил.

Загартування. Розширює імунні резерви людських можливостей і допомагає підвищувати опірність організму.

Піклуючись про імунітет, займіться очищенням організму. Для цього можна використати натуральні комплекси на рослинній основі або пити очищаючі фіто чаї.

Більше рухайтесь. Неважливо, чим займетесь:фітнесом, бігом або йогою. Головне, організовуйте своєму організму регулярну фізичну загрузку.

Здорове харчування. Не дивлячись на банальність цієї поради, він справді діє та має велике значення. Слід вживати яко мога більше білкової їжі. Слід надавати перевагу вареному та запеченому м’ясу. Та додавати до раціону сезонні овочі та фрукти.

Вживання вітаміну С. Ця чудова речовина зменшує проникність тканин та є антиоксидантом, який укріпляє всі ланки імунної системи. Велика кількість вітаміну в зелені, цитрусових, яблуках.

Лікарські засоби. Існує багато імунних стимуляторів, які мають і противірусну дію. Приймати їх слід після обов’язкової консультації з лікарем.

Відмова від шкідливих звичок. Куріння, вживання алкоголю, пристрасть до солодощів – все це нищить імунітет. Потрібно запастися терпінням тв. Відмовитися від того, що шкодить здоров’ю.

Укріпити імунітет не так складно, як здається. Способи підвищення імунних сил доступні кожній людині і не завжди потребують фінансових затрат. Підтримайте свою імунну систему, піклуйтесь про своє здоров’я. Головне правило – регулярність та своєчасність проведених маніпуляцій. Який би спосіб для покращення імунітету Ви не би не обрали, але завжди пам’ятайте про збалансоване харчування, прогулянках на свіжому повітрі та гарний настрій.

Література:

  1. Болотов Б.В. Повышение иммунитета и регенерация тканей по Болотову / Б.В.Болотов, Г.А.Погожев. — СПб.: Питер, 2012. — 160 с.
  2. В фокусе: традиционные осенние проблемы // Фармацевт-практик. — 2014. — № 10. — С. 30-31.
  3. Гавриленко Т. Осень без простуды — это реальность! / Т. Гавриленко // З турботою про дитину. — 2014. — № 4. — С. 9-11
  4. Горленко О. Захищає і оберігає. Як зміцнити імунітет у дітей та дорослих / О. Горленко, Т. Ганич // Фармацевт Практик. — 2016. — № 3. — С. 12-13.
  5. Доступный способ обновить иммунитет за 2 минуты // Міжнародний неврологічний журнал. — 2017. — № 8. — С. 132.
  6. Застудні «дари» осені // Фармацевт практик. — 2017. — № 10. — С. 19.
  7. Імунізація: про що потрібно пам’ятати // Мистецтво лікування. — 2018. — № 5/6. — С. 9-13
  8. Кишечная микрофлора и иммунитет: созависимость и партнерство // Участковый врач. — 2017. — N 10. — С. 36-37
  9. Кулакова А.А. Как укрепить иммунитет без лекарств и подготовиться к зиме / А.А.Кулакова. — Харьков: Аргумент Принт, 2013. — 256 с.