Гострий апендицит

gostryj-apendycytАпендикс, або червоподібний відросток, належить до системи органів травлення. Розміщений він біля місця переходу тонкої кишки в товсту, відходить від сліпої кишки, яка є початком товстої. В середньому апендикс має довжину 7-8 см, але цей показник коливається в широких межах, тобто спостерігається червоподібні відростки від 1 до 30 см.

Апендицит – це запалення червоподібного відростка.

Можливі причини запалення червоподібного відростку:

Харчування (багата на білок їжа сприяє гнильним процесам у кишкивнику);

Глисти (потрапляючи в просвіт відростка сприяють застою його вмісту);

Алергійні реакції;

Стресові ситуації;

Гострі шлунково-кишкові хвороби;

Самолікування (неконтрольований та немотивований прийом медичних препаратів).

Симптоми гострого апендициту різноманітні і можуть проявлятися залежно від характеру запалення червоподібного відростка, його розташування, від часу з моменту захворювання, віку хворого, його індивідуальних особливостей тощо.

Основною та найбільш частою ознакою гострого апендициту є біль в животі, зазвичай, виникає раптово в будь-який час. Біль в перші години захворювання локалізується в правій клубовій області або в правій половині живота, але у 10-20% хворих вона виникає в надчеревній або пупковій області. Біль зазвичай помірно виражена, але може бути гострою. Блювання та нудота – часті, але не постійні симптоми гострого апендициту. Блювання спостерігається в перші години захворювання і частіше буває одноразовим. Апетит відсутній. Інколи спостерігається затримка випорожнення, що примушує хворих застосовувати проносне, дія якого різко погіршує перебіг захворювання. Висока температура при гострому апендициті спостерігається рідко. Пульс по мірі розвитку запального процесу частішає до 80-90 в хвилину відповідно до збільшення температури. Частий пульс, який не відповідає температурі тіла, або при нормальній температурі може показувати на розвиток перітоніту.

Що не слід робити при появі симптомів гострого живота.

Передусім, ні в якому разі не слід приймати знеболюючи та проносні препарати, теплові процедури, займатися самолікуванням. Теплові процедури посилюють інтенсивність болю при всіх гострих хірургічних захворювань черевної порожнини.

Враховуючи вищевикладене, всі повинні твердо усвідомити, що при появі будь-якого болю в животі потрібно негайно звернутися до лікаря. Не треба легковажно ставитися до свого здоров’я. Бережіть себе. Будьте здорові.

Література:

  1. Болезни кишечника: заболевания тонкого кишечника, толстой кишки, аппендицит, геморрой, инфекционные и паразитарные заболевания / Ред: С. Трофимов. – Х. “Популярная медицина”, 2010. – 304 с.
  2. Демецкая А. В зоне особого внимания: острый аппендицит / А. Демецкая // Фармацевт практик. – 2017. – № 6. – С. 34.
  3. Кроум Р.Л. Острый аппендицит / Р.Л. Кроум // Екстрена медицина. – 2016. – № 4. – С. 48-54.
  4. Крылов Н. Можно ли вылечить острый аппендицит без операции? / Н. Крылов, А. Самохвалов // Врач. – 2015. – № 4. – С. 18-20.
  5. Совцов С.А.Острый аппендицит: что изменилось в начале нового века? / С.А. Совцов // Хирургия. Журнал им. Н.И. Пирогова. – 2013. – N 7. – С. 37-42.
  6. Торгунаков А.П. Аппендицит – болезнь адаптации / А.П. Торгунаков // Хирургия. Журнал им. Н.И. Пирогова. – 2015. – N 2. – С. 75-78.
  7. Фелештинський Я.П. Гострий апендицит / Я.П. Фелештинський // Острые и неотложные состояния в практике врача. – 2014. – № 1. – С. 5-11.