Гострі респіраторні вірусні інфекції: симптоми та лікування

vsesvitnij-den-hvorogo

Гострі респіраторні вірусні інфекції (ГРВІ) не лише є лідерами серед причин гострих інфекційних захворювань в усьому світі, але й найважливішою причиною смертності серед дітей.

Більшість випадків ГРВІ мають такі симптоми: лихоманка, головний біль, біль в горлі, біль у вухах, закладеність носа, ринорея, кашель.  Особливе місце в симптоматиці займає лихоманка, медикаментозну корекцію якої проводять парацетамолом, ібупрофеном, ацетилсаліциловою кислотою, мефенаміновою кислотою, метамізолом натрію. Однак жаропонижаючі засоби не впливають на причину лихоманки, не скорочують загальну її тривалість, пригнічуючи протиінфекційний захист. Їх вибір ґрунтується не на силі ефекту, а на безпеці.

Давно відомо, що фітопрепарати відзначаються м’якою терапевтичною дією, комплексним впливом на різні ланки патологічного процесу, низькою токсичністю, можливістю тривалого застосування. Огляд переваг фітопрепаратів при лікуванні ГРВІ наведений у статті:

Гляделова Н.П., Козачук В.Г. Фитотерапевтические препараты в терапии острых респираторных инфекций у детей // Сучасна педіатрія. Україна. – 2020. – №1. – С. 82–88.

Якщо ви бажаєте отримати електронну копію статті зверніться за електронною адресою : nmi.ronmb@gmail.com або тел.: (063) 38-09-527 (viber). Послуга безкоштовна.