Глаукома

глаукомаГлаукома (грец. glaukos) у перекладі означає «світло-зелений» – при цьому захворюванні зіниця іноді починає відбивати жовтувато-сірим чи блакитно-зеленим світлом, Головною ознакою глаукоми є підвищений внутрішньо очний тиск. Глаукома – дуже поширена хвороба, здебільшого має безсимптомний або малосимптомний перебіг і в кінцевому результаті може спричинити сліпоту. Чверть осліплих від очних хвороб це хворі на глаукому. Глаукома може виникнути у будь-якому віці (навіть у новонароджених), але значне поширення глаукоми спостерігається у похилому та старечому віці.

Факторами ризику глаукоми є: вік, спадковість, атеросклероз, короткозорість та далекозорість, порушення очного кровообігу, підвищений тиск крові.

Щоб запобігти захворюванню на глаукому необхідно виконувати наступні рекомендації:

 • Після 40 років, щороку вимірювати внутрішньо очний тиск, особливо якщо в родині були випадки глаукоми. Зберегти зір при глаукомі можливо якщо почати лікування на ранній стадії.
 • Додержуватися режиму, регулярний сон 7-8 годин, прогулянки на свіжому повітрі, молочно-рослинна дієта.
 • Не вживати алкоголь, зменшити вживання кави, міцного чаю, не палити.
 • Вживати продукти сечогінної дії. Це кавуни, березовий сік, смородина, виноград, суниці, кріп, петрушка, шипшина, гарбуз, капуста, горобина.
 • В сонячні дні носити сонцезахисні окуляри бажано з зеленим склом.

  Список рекомендованої літератури з фонду РОНМБ:

 1. Глаукома // Болезни глаз. – Х.: Популярная медицина, 2010.- С.45-97.
 2. Рудницкий, Л. В. Глаукома и катаракта: лечение и профилактика. – СПб.: Питер, 2012. – 160 с.
 3. Нестеров, А. П. Глаукома / А.П.Нестеров. – М.: МИА, 2008. – 360 с.
 4. Вітовська, О. П. Доступність та якість наданої медичної допомоги хворим на первинну глаукому в Україні та оцінка їх впливу на клінічний перебіг патології // Вісник соціальної гігієни та організації охорони здоров’я України. – 2010. – № 1. –  С. 65-70
 5. Риков, С. О. Роль медико-соціальних факторів у формуванні рівнів захворюваності населення України на первинну глаукому // Вісник соціальної гігієни та організації охорони здоров’я України. – 2010. – № 1. –  С. 29-34.
 6. Фламмер, Й. Глаукома: посібник для пацієнтів. – Л. : “Медицина світу”, 2008. – 464 с.