Гімнастика на робочому місці

гіподинаміяВ сучасному світі є багато людей, які за характером своєї професійної діяльності мало рухаються. Такий малорухливий спосіб життя називають гіподинамією.

Гіподинамія – це обмеження рухової активності, особливий вид роботи, що обмежує рухову активність та вимагає тривалого збереження певної робочої пози, що спричиняє перенапруження нервово-м’язового апарату. Все це негативно впливає на головні фізіологічні системи організму.

У групі ризику є люди так званих “сидячих” професій: це бібліотекарі, водії транспортних засобів, офісні та банківські працівники та інші. Саме цим людям необхідно якомога частіше робити фізичні вправи на робочому місці.

Встановлено, що для зміцнення здоров’я не потрібне надмірне фізичне навантаження.

Для дорослої людини достатньо близько 30 хвилин фізичних вправ щодня:

 1. Вихідне положення. – сидячи, руки на колінах. На “1-2” нахилити голову вправо, на “3-4” в. п., на “5-8” виконати ті ж рухи в лівий бік.
 2. Вихідне положення. – сидячи, руки на поясі. На “1-2” нахилити голову вниз, плечі – вперед (вдих), на “3-4” в. п. (видих).
 3. Вихідне положення. – сидячи, руки на колінах. На “1-2” повернути голову вправо, на “3-4” в. п., на “5-8” виконати ті ж рухи в лівий бік.
 4. Вихідне положення. – сидячи, руки на поясі. На “1-2” прогнутися (вдих), на “3-4” в. п. (видих).
 5. Вихідне положення. – сидячи, руки на колінах. На “1-3” максимально напружити сідниці, на “4” розслабитися.
 6. Вихідне положення. – сидячи. Одну руку покласти на живіт, на “2-3” – затримка дихання і рух животом вперед-назад, на “4” – видих.
 7. Вихідне положення. – сидячи, ноги вперед. На “1-2” підтягнути праве коліно до грудної клітки, обхопивши його руками, на “3-4” в.п., на “5-8” виконати ті ж рухи лівою ногою.
 8. Вихідне положення. – сидячи. Одну руку покласти на живіт, іншу – на грудну клітину. Діафрагмальне дихання: на “1-2” надути живіт (вдих), на “3-4” втягнути живіт (видих).
 9. Вихідне положення. – сидячи. Почергове потрушування ніг.

 

гіподинамія

Так, нам всім зрозуміло те, що для того, щоб підтримувати свій організм на протязі робочого дня, то потрібно декілька раз в день виконувати нескладний комплекс вправ, за допомогою яких зміцнюється хребет та серцево-судинна система. Необхідно, також, робити фізичні вправи для активізації кровообігу та  для відновлення енергії.

Будь-яке фізичне навантаження робить людський організм міцнішим та стійким до різноманітних захворювань.

Фізичні вправи є одним з важливих елементів сучасного комплексного лікування або попередження хвороби. Згідно з сучасними уявленнями, дія фізичних вправ при гіподинамії тісно пов’язана з загальним і місцевим тонізуючим впливом на людину, яка веде малорухливий спосіб життя. Вони сприяють нормалізації функцій організму, що призводить, у свою чергу, до швидшого відновлення працездатності.

Поза всіляким сумнівом, даний комплекс фізичних вправ здатний підвищити активне функціонування всіх органів та систем при гіподинамії і успішно сприятиме охороні здоров’я наших громадян.

Список рекомендованої літератури з фонду нашої бібліотеки: 

 1. Безверхняя Л. Гимнастика мозга // Фармацевт практик. – 2013. – № 9. – С. 64.
 2. Безверхняя Л. Зарядка для здоровья // Фармацевт практик.- 2013. – №2. – С. 58.
 3. Безверхняя Л. Зарядка для ног // Фармацевт практик. – 2013. – №5. – С. 61.
 4. Безверхняя Л. На зарядку становись! // Фармацевт практик. 2013. – №7-8. – С. 60.
 5. Дедишина Л. Усі – на зарядку! // Фармацевт практик. – 2010. – №2. – С. 59-60.
 6. Разумовский К. Зарядка для хорошего самочувствия // Фармацевт практик. – 2013. – №1. – С. 58.
 7. Садовий І. Десять хвилин для здоров’я: щоденна гімнастика при гіподинамії // Фармацевт практик. – 2014. – №1. – С. 58-59.