Генріх Мосінг: людина століття: До 110-річчя від дня народження

Генріх Мосінг народився у Львові, у родині потомственних львівських лікарів. Навчався на медичному факультеті університету ім. Яна Казиміра у Львові. Студентом займався виробництвом в лабораторних умовах вакцини проти епідемічного висипного тифу.

У 27-річному віці захистив докторську дисертацію, присвячену епідеміологічним та серологічним дослідженням епідемічного висипного тифу. Все своє життя він присвятив розробці методів діагностики висипного тифу і завдяки цьому увійшов в історію медичної науки.

Застосування тесту Мосінга (реакції макроаглютинації рикетсій Провачека), яку назвали реакцією Мосінга, увійшло до переліку обов’язкових до виконання заходів боротьби з епідемічним висипним тифом на території СРСР.

На схилі років Генріх Мосінг був висвячений у сан капелана і свою подальшу наукову і медичну роботу він пов’язав зі священним служінням.

Більше про легендарного лікар у статті: Генріх Мосінг: людина століття : цьогоріч відзначається 110-та річниця від дня народження всесвітньовідомого епідеміолога ХХ ст., доктора мед. наук Генріха Мосінга / підгот. Л. Дедишина // Фармацевт-практик. – 2020. – №4. – С.24–26.

Якщо ви бажаєте отримати електронну копію статті зверніться за електронною адресою : nmi.ronmb@gmail.com або тел.: (063) 38-09-527 (viber). Послуга безкоштовна.