Допомога пацієнтам з ожирінням

Ожиріння є однією з найскладніших медико-соціальних проблем сучасності. За останні роки у багатьох країнах світу захворюваність на ожиріння підвищилася в десятки разів, а фактична поширеність у більшості європейських країн на сьогодні становить близько 20%. Водночас сама по собі маса тіла є недостатнім орієнтиром для встановлення діагнозу. Орієнтуватися необхідно також на індекс маси тіла (ІМТ) і співвідношення окружності талії до окружності стегон.

Хоча просте визначення ІМТ, швидше за все, є спрощеним підходом до діагностики ожиріння, однак ІМТ легко підраховується, і наразі немає даних, які б показували, що складніші методи діагностики мають більші переваги для встановлення діагнозу «ожиріння».

Підвищений ІМТ призводить до ряду гормональних змін. Крім того, при ожирінні наявні супутні ендокринні захворювання, які потребують правильної діагностики та лікування. Тому ESE випустило оновлені рекомендації з менеджменту пацієнтів з ожирінням.

Ожиріння — це стан, який відіграє центральну роль у розвитку неінфекційних захворювань, таких як цукровий діабет (ЦД), гіперліпідемія, артеріальна гіпертензія (АГ), серцево-судинні захворювання та рак. У зв’язку з тісним взаємозв’язком із ЦД 2-го типу (ЦД2) було створено неологізм diabesity (diabetes + obesity), що вводить поняття «ЦД, спричинений надмірною масою тіла», тобто стан людини із наявними ЦД та надмірною масою тіла.

Після цього проблема ожиріння стала невід’ємною частиною медицини і були випущені мультидисциплінарні європейські рекомендації з ведення пацієнтів із ожирінням, з якими ви можете ознайомитися в нашій бібліотеці (вул. Котляревського 2).

Допомога пацієнтам з ожирінням : [Європейське товариство ендокринології розробило рекомендації медичним працівникам щодо менеджменту пацієнтів із ожирінням, мета яких полягає у наданні клініцистам практичних рекомендацій щодо терапевтичної допомоги пацієнтам з ожирінням] // Журнал головної медичної сестри. – 2020. – №1. – С. 17–25.

Або замовляйте електронну копію рекомендацій за електронною адресою : nmi.ronmb@gmail.com або тел.: (063) 38-09-527 (viber).

Послуга безкоштовна.