До дня офтальмолога

 do-dnya-oftalmologaЗа даними ВООЗ, у світі близько 300 мільйонів людей страждають від захворювань очей. З них 50 мільйонів є сліпими, а решта — слабозорими. На сьогодні прогнози щодо цього є несприятливі, оскільки у найближчі роки чисельність сліпих людей може зрости удвічі. В першу чергу це актуально для країн, що розвиваються, адже саме там проживають 90 % людей, які страждають від порушень зору. У країнах з середнім і низьким рівнем добробуту основною причиною сліпоти є катаракта. У більшості випадків проблемам порушення і захворювання зору можна запобігти або вилікувати. Актуальність питань боротьби з офтальмологічною патологією полягає в тому, що більша частина людей, які страждають від порушень зору, є у віці 50 років і старше. Це зумовлено постарінням населення та збільшенням частки населення старших вікових груп, у яких і зростає частота порушення органу зору.

Очі — найцінніший та найдивовижніший дарунок природи. В них відображаються усі наші емоції: радощі, страждання, байдужість, любов і ненависть. Очі найважливіший орган відчуттів, тому вони заслуговують виключної уваги. Надмірні інформаційні навантаження на очі й мозок приводять до серйозних порушень та захворювань. Особливо негативним є пагубний вплив комп’ютерів і різних мобільних пристроїв на зір. Однією з головних причин такого зростання очних патологій полягає в поганій тренованості та слабкості очних м’язів, що є фатальним наслідком загальної адинамії й неуваги до питань гігієни зору. Хоча 95 % інформації про зовнішній світ ми отримуємо завдяки очам, вони прийняли на себе величезні навантаження, на які не були запрограмовані в ході еволюції. За еволюційно короткий проміжок не встигли сформуватися біологічно виправдані пристосувальні механізми. Тому в суспільстві за останнє століття з’явилося та прогресує таке явище, як короткозорість, яку можна вважати вимушеною адаптацією організму до нових технологічних умов.

Багато хто не знає, що хвороби очей та поганий зір — це не одне й те саме, а прямо протилежні речі. Хвороби очей виникають внаслідок патологічних змін в різних ділянках ока. Поганий зір не є результатом таких змін, це нездатність ока пристосуватися до інстинктивного фізіологічного акту бачення. Короткозорість, далекозорість — це поганий зір. Катаракта, глаукома — це захворювання очей. Поганий зір може виникнути в людини з нормальним здоров’ям, тому що головна причина дефектів зору полягає в розумовому навантаженні. Якщо починається хвороба очей — це означає, що в організмі людини не все гаразд. Ми завжди повинні пам’ятати, що очі являються частиною тіла і вони реагують на будь-яку недостатність чи порушення функцій в організмі. Відшуковуючи причину очної хвороби, ми маємо її шукати у власному тілі.

В умовах цивілізованого життя психіка людей знаходиться під постійною напругою. Тому офтальмологічна патологія є характерною для сучасної цивілізації. Будь-яка психічна напруга завжди приводить до свідомої чи несвідомої напруги очей. Можливості для вдосконалення зору є у кожного та в будь-якому віці.

Список використаних джерел

  1.  Варивончик Д. Качество зрения: причины снижения и способы коррекции // Фармацевт практик. – 2016. – № 9. – С. 22-24.
  2. Вітовська О.П. Порівняльний аналіз показників захворюваності на атрофії зорових нервів у різних категоріях населення України // Україна. Здоров’я нації. – 2015. – № 2. – С. 36-42.
  3. Гурбич М.С. Вплив комп’ютера на орган зору у працівників call-центру // Український науково–медичний молодіжний журнал. – 2016. – N 2. – С. 8.
  4. Дефицит витамина А как неожиданная причина потери зрения / S.K. Simkin [и др.] // Therapia. Український медичний вісник. – 2016. – N 2. – С. 31-32.
  5. Дьомін Ю.А. Вплив чинників довкілля на орган зору // Проблеми безперервної медичної освіти та науки. – 2016. – N 1. – С. 59-66.
  6. Кривомаз Т. Смотреть и видеть // Фармацевт-практик. – 2014. – № 5/6. – С. 20.
  7. Лук’янченко О. Бачити все // Фармацевт-практик. – 2016. – № 10. – С. 14-15.
  8. Медведовська Н. Короткозорість (міопія) як захворювання, що загрожує безповоротній втраті зорових функцій у дорослому віці // Бібліотека сімейного лікаря та сімейної медсестри. – 2016. – № 5. – С. 7-12.
  9. Радченко Л.Н. Ш Б М Н К Ы М Б Ш, или как вернуть зрение к десятой строке? // Участковый врач. – 2014. – № 4. – С. 44-45.