Гарні, але небезпечні: лікар розповіла, які квіти не варто тримати вдома

Мало чи не в кожного з нас вдома у вазах стоять квіти. Їх дарують на дні народження, ювілеї, пам’ятні дати, купують щоб оживити інтер’єр і просто щоб раділо око. За словами фітотерапевта Олени Світко, не всі квіти приносять користь, коли знаходяться в приміщенні. Деякі з них, нехай і дуже красиві, здатні в буквальному сенсі отруювати тих, хто поруч з ними знаходиться, і погіршувати якість повітря в будинку.

Олеандр

У листі цієї красивої рослини міститься небезпечна отрута, яка при потраплянні в організм може привести до втрати зору. Крім того, небезпечна ця квітка ще й тим, що в період цвітіння аромат її бутонів викликає сильне запаморочення і може привести до різкого підвищення тиску.


Герань

Це улюблениця багатьох господинь – довго і часто цвіте, гарна, невибаглива і тварини зазвичай намагаються її не чіпати.
І не дарма улюбленці обходять її стороною – рослина “випромінює” особливий аромат, який у людини викликає головний біль і може спровокувати розвиток астми.


Лілія

Неймовірної краси рослина проявляє свою підступність вночі. Квітка із заходом сонця починає активно поглинати кисень і виділяти вуглекислий газ. Якщо букет на ніч поставите у своїй спальні, вранці ви прокинетеся з ниючим головним болем і відчуттям “розбитості”.
Якщо немає бажання позбуватися від лілії зовсім, хоча б поставте її в нежилу кімнату.


Папороть

Механізм заподіяння шкоди цією рослиною такий же, як і у лілії – вночі він позбавляє кисню, від чого вранці вам буде дошкуляти слабкість і головний біль. Тому і його краще переставити кудись подалі від спальні.


Мімоза сором’язлива

Незвичайна рослина, яка “сором’язливо” згортає листочки при контакті з предметами, насправді не така вже мила, якою здається на перший погляд.
Справа в тому, що в процесі життєдіяльності квітка виділяє токсини, що отруюють організм. В результаті при тривалому перебуванні поруч з нею ви можете помітити інтенсивне випадання волосся, занепад сил і погіршення настрою.


Орхідея

Цю красиву, благородну і примхливу рослину дуже люблять дарувати до всяких свят і урочистих подій замість букетів. При цьому і її не варто тримати біля себе в спальні.
Ідеальне місце для орхідеї – робочий стіл в офісі, кабінет або вітальня. Справа в тому, що ледве вловимий аромат орхідеї збудливо впливає на нервову систему, що погано впливає на якість сну, але прекрасно – на ментальну і фізичну активність.

Джерело: u-news.com.ua