Депресія: причини, симптоми та самодіагностика

За останніми оцінками Всесвітньої організації охорони здоров’я, сьогодні понад 300 мільйонів людей у світі живуть з депресією.  Депресія – психічний розлад, що характеризується патологічно зниженим настроєм з негативною песимістичною оцінкою себе, власного становища в навколишній дійсності, свого минулого і майбутнього. Виділяють три основні компоненти афективної ланки депресивного синдрому: тужливий, тривожний і апатичний, що разом утворюють «тривожну тріаду». Якщо говорити про причини депресії, то все більше підтверджень отримує припущення про важливу роль нейрозапалення в деяких випадках тяжкої депресії.

Для виявлення симптомів депресивних розладів послуговуються різними шкалами оцінювання депресії, зокрема шкалою Гамільтона, опитувальником самооцінки депресії А. Бека, шкалою депресії ДЕПС, шкалою для оцінювання депресії Монтгомері-Асберг, шкалою Цунга (Занга), шкалою депресії SCL-90, шпитальною шкалою тривоги та депресії. Пропонуємо вам здійснити самодіагностику депресії за шкалою Бека http://deprese.euzona.cz/uk-index.php. Більше про депресії та тривожні розлади можна прочитати в статті

Орос М.М., Тодавчич О.В. Нейробіологічні основи депресії та тривожного розладу: принципи консервативного лікування // НейроNEWS. Психоневрологія та нейропсихіатрія. 2019. №10. С. 34–36.

Примітка: якщо ви бажаєте отримати електронну копію статті зверніться за електронною адресою : nmi.ronmb@gmail.com або тел.: (063) 38-09-527 (viber)