Чому варто відвідувати гінеколога

chomu-varto-vidviduvaty-ginekologaЖінка в будь якому віці не повинна уникати регулярних оглядів лікарем-гінекологом задля збереження здоров’я, забезпечення якісного та тривалого життя. Хоча б раз на рік необхідно проводити профілактичний огляд жіночих статевих органів та молочних залоз. Обстежуватися не для того, аби виявити недуги, а щоб переконатися в їхній відсутності.

Є речі, про які жінки соромляться говорити, терплять страждають, навіть не підозрюючи, що життя можна змінити на краще, порадившись з кваліфікованим лікарем-гінекологом. Кожна жінка мусить усвідомити, що хвороба, виявлена на початку перебігу, добре лікується, не залишає наслідків, потребує менше фінансових витрат. Лікар-гінеколог оглядає зовнішні статеві органи, піхву, шийку матки за допомогою спеціального медичного апарата — кольпоскопа, проводить кольпоскопію та вульвоскопію, бере матеріал для цитологічного дослідження, виконує обстеження матки та яєчників і труб, за необхідності призначає додаткові методи дослідження.

Профілактичні огляди допомагають виявити будь-які гінекологічні хвороби, але найважливіше — під час профілактичного огляду відбувається своєчасна діагностика злоякісних пухлин шийки матки — найрозповсюдженішої злоякісної пухлини жінок репродуктивного віку. У світі щороку виявляють до 500 тис. нових випадків раку шийки матки і 250 тис. жінок щороку помирає від цієї хвороби.

Хвороба розвивається тривало і проходить період фонових (ерозія, поліп — хвороби, на тлі яких утворюються передракові та злоякісні захворювання), передпухлинних (дисплазії — слабка, помірна, важка) та початкових пухлинних захворювань. За вчасного звернення, можливе повне одужання з довготривалим позитивним лікувальним ефектом та повернення до звичайного життя, а при своєчасному зверненні — збереження репродуктивної функції. Виявити хворобу на цьому етапі розвитку дозволяє профілактичний огляд з цитологічним дослідженням та кольпоскопією. Якщо хворобу не лікувати, то відбувається її прогресування: розповсюдження пухлини на глибокі шари шийки матки, або навіть сусідніх органів. Щороку в Україні реєструється біля 5 тис. нових випадків раку шийки матки, в т.ч. кожна 4-5 жінка у занедбаній стадії.

Неприпустимим є самолікування гінекологічних проблем, прийняття самостійних рішень щодо подолання недуги, консультації з подругами та сусідками.

Для багатьох сімей сьогодні є дуже болючою проблема непліддя. Вчасне обстеження подружньої пари дає змогу виявити та вчасно усунути фактори, які не дають змоги відчути щастя материнства. Жінки інколи відкладають народження первістка до 30-35 років. У такому випадку, потрібно визначити резерв яєчників, пройти гормональне та ультразвукове обстеження і прислухатися до порад фахівця.

Надзвичайно важливою є своєчасна діагностика статевих інфекцій, які можуть не турбувати жінку (папіломавірус, гарднерельоз, хламідіоз, мікоплазмоз, уреоплазмоз), але при цьому підступно підточують здоров’я.

Лікарю-гінекологу необхідно довіряти, прислухатися до його думки, з ним необхідно ділитися усіма сумнівами, тривогами, щодо свого жіночого здоров’я.

Література:

  1. Гордеева Г.Д. Фитоэстрогены и их влияние на здоровье женщины в период климактерия (Обзор литературы) / Г.Д. Гордеева, В.А. Товстановская, А.Г. Тер-Тумасова // Здоровье женщины. — 2017. — № 10. — С. 128-132
  2. Дзигуа М.В. Медицинская помощь женщине с гинекологическими заболеваниями в различные периоды жизни: учеб. пособ. для мед. училищ и колледжей. — М:» ГЭОТАР-Медиа», 2014. — 360 с.
  3. Доброкачественные заболевания матки / Авт.: А.Н.Стрижаков и др. — 2-е изд., перераб. доп. — М.:» ГЭОТАР-Медиа», 2014. — 312 с. : ил. — (Б-ка врача -специалиста : Акушерство, гинекология).
  4. Подзолкова Н.М. Симптом. Синдром. Диагноз: дифференциальная диагностика в гинекологии / Н.М.Подзолкова, О.Л.Глазкова. — 3-е изд. исправл. и доп. — М.: «ГЭОТАР-Медиа», 2014.-736 с. .
  5. Ткачук Т.Є. Актуальна гінекологія: від лікаря до пацієнта. — Київ: Медкнига, 2016. — 76 с.
  6. Щербань О.М. Здоров’я жінки у різні періоди життя (продовження): матеріали науково-практичної конференції «Медична турбота про якість жіночого здоров’я у різних періодах життя» м. Київ, 6 листопада 2015 року / О.М. Щербань // Жіночий лікар. — 2016. — № 2. — С. 32-42
  7. Юренева С.В. Альтернативный путь решения специфических проблем перименопаузы / С.В. Юренева, Л.М. Ильина // Репродуктивное здоровье. Восточная Европа. — 2017. — Том 7 N 4. — С. 685-693