Аби Новий Рік був щасливий

aby-novyi-rik-buv-chaclyvyiЗима – найпрекрасніша пора року. Кожна родина з нетерпінням чекає на новорічні та різдвяні свята. Подарунки від Миколая та Діда Мороза, ялинка, чудові аромати цитрусових та пахощі, що линуть з кухні: печене м’ясо з часником, домашні ковбаски, різноманітні салати, шампанське – ось атрибути наших традиційних зимових свят.

Гучне святкове застілля буде відмічене споживанням великої кількості їжі та алкогольних напоїв. Проте слід мати на увазі, що неконтрольоване вживання жирної, гострої їжі та алкоголю несе три головні небезпеки для споживача:

— загострення хронічних шлунково-кишкових захворювань;

— тяжкий похмільний синдром;

— кохання з небажаними наслідками.

Будь-які свята, а особливо новорічні – несуть в собі серйозну небезпеку для здоров’я органів травлення. Багато віруючих християн сповідують піст, що передує Різдву. Святкова їжа – жирна, гостра і різноманітна – може влаштувати збій і стрес у роботі підшлункової залози, печінки, шлунку.

Наша підшлункова залоза – дуже ніжний орган, який слід берегти. Згідно зі статистикою – гострий панкреатит стоїть на третьому місці після апендициту та гострого холециститу, а смертність від нього перевищує усі статистичні дані. Нерідко після гарного святкування людина може опинитися навіть на операційному столі.

Отже, головне правило для нас – це помірність у їжі. Друге правило – бажано під час застілля вживати ферменти. Ферменти слугують для кращого перетравлення їжі у шлунку і підшлунковій залозі. Для цього слід порадитися з лікарем. Не варто питати пораду у найближчій аптеці чи у своїх знайомих, адже відомо, що самолікування не корисне для здоров’я. Крім того, взаємодія між ліками, їжею та алкоголем матиме свої наслідки, тому проконсультувати може тільки лікар.

Якщо під час або після святкового застілля ви відчули сильний біль у животі, особливо у правому чи лівому підребер’ї, головокружіння, гіркоту в роті – не зволікайте! Негайно телефонуйте 103. Адже можливе не лише загострення шлунково-кишкових захворювань, а й харчове отруєння: багато господинь готують за тиждень наперед і не дбають за правильне зберігання харчових продуктів, які швидко псуються.

Наступна небезпека для споживача – це надмірне вживання алкогольних напоїв у новорічну ніч, що становить стрес для мозку і для всього організму в цілому. Сильний головний біль, двоїння в очах, тремтіння кінцівок – ось основні симптоми посталкогольного синдрому. Реклама на телебаченні радить вживати спеціальні препарати, проте, як було зазначено вище – це помірність у вживанні і консультація лікаря. Можна скористатися порадою одного старого алкоголіка з 40-річним стажем вживання: перед застіллям випити чашку міцного зеленого чаю без цукру і голова на ранок не болітиме.

Третя небезпека для споживача випливає з другої – наслідки неконтрольованого вживання спиртних напоїв прямо впливають на кохання з небажаними наслідками.

Згідно з медичною статистикою, велика кількість абортів припадає саме на лютий-березень. Медики зробили висновок – це результат некерованого, неконтрольованого святкування новорічних та різдвяних свят, коли під впливом алкоголю прокидаються інші інстинкти, а розум завмирає. Це однаково згубно як для жінок, так і для чоловіків. Фахівці радять мати при собі контрацептивні засоби. Це можуть бути презервативи або посткоїтальні таблетки, які слід використати протягом 24 годин після інтимного зв’язку. Та про це також слід порадитися з лікарем і слід пам’ятати, що діти повинні бути бажаними.

Новий рік і Різдво несуть надії і сподівання на краще майбутнє. А наше майбутнє залежить від наших вчинків, тому все в наших руках.

Щастя Вам, миру, здоров’я і процвітання!

 Список використаних джерел:

  1. Беляев К.К. Святкувальні закономірності / К.К. Беляев // Клінічна імунологія. Алергологія. Інфектологія. — 2017. — N 4. — С. 34-43.
  2. Демецкая А. Как вести себя на новогоднем корпоративе // Фармацевт практик. — 2013. — № 12. — С. 53.
  3. И крепкого здоровья в новом году! // Участковый врач. — 2015. — № 1. — С. 39.
  4. Колме — скорая помощь в новогодние праздники: как выбраться из алкогольного плена // Вестник ассоциации психиатров Украины. — 2013. — № 6. — С. 51-54.
  5. Мезим® форте: праздник, который всегда с тобой [ФЕРМЕНТЫ] // Фармацевт-практик. — 2013. — № 6. — С. 23.
  6. Праздники в здоровье и радости с ТМ Vishpha // Фармацевт практик. — 2013. — № 12. — С. 15.
  7. Пусть праздник будет веселым и удачным // Фармацевт практик. — 2013. — № 12. — С. 52.
  8. Чехова С. Праздники без последствий // Участковый врач. — 2013. — N 4(5). — С. 26-28.