15 жовтня – Всесвітній день боротьби з раком грудей

міома

Рак молочної залози – це онкологічне захворювання, яке трапляється протягом життя у однієї з 9-13 жінок. Рак молочної залози в структурі онкозахворювань жінок займає перше місце, при тому що захворюваність постійно зростає і це є світовою тенденцією. Хвороба швидко молодшає, все частіше вона виявляється у віці до 40 років, хоча максимальна захворюваність (більше 90%) діагностується у віковому інтервалі 40-65 років. В цей період відбуваються значні гормональні зміни, що обумовлює зниження захисних можливостей організму.

Рак молочних залоз виявляють і у чоловіків (1% від усіх вперше виявлених випадків), які часто не підозрюють про можливість розвитку такого захворювання, що призводить до пізньої діагностики та несвоєчасного початку лікування.

Відмічається позитивна тенденція: з року в рік зростає тривалість життя хворих після встановлення діагнозу. Сьогодні 65% від загальної кількості хворих перебувають на обліку 5-ть та більше років; за останнє десятиріччя смертність від раку молочної залози зменшилась майже на 8%, питома вага хворих, що вмирають впродовж першого року після встановлення діагнозу, зменшилась з 9% до 6 %.

20 жовтня — Всеукраїнський день боротьби із захворюванням на рак молочної  залози | Центр громадського здоров'я

Слід пам’ятати, що діагноз раку молочної залози не є вироком. Своєчасна профілактика та рання діагностика раку грудей рятує життя.

Рак виліковний при виявленні: на I стадії – у 95% жінок на II стадії – у 80% жінок на III стадії – у 50% жінок.

Сучасна жінка має пам’ятати, що навіть при відсутності скарг на здоров’я, лише регулярні відвідування лікарів, дозволять виявити захворювання в ранній стадії.

Джерело: Рівненський обласний центр громадського здоров’я