15 неочікуваних причин погіршення здоров’я та передчасної смерті

15 reasonsПоодинокі люди в нашому світі живуть не настільки довго, скільки їм би хотілося. Більшість людей залишають цей світ передчасно, і основні причини смертності нам добре відомі. Наприклад, всі знають, що куріння і вживання алкогольних або наркотичних речовин руйнує здоров’я людини і скорочує час, відведений йому Богом. Але є також багато речей, які здаються на перший погляд нешкідливими, проте можуть стати причиною несподіваної смерті. Вчені провели ряд досліджень, під час яких вивчили найпоширеніші звички людей і умови їх життя, а також встановили, який вплив вони роблять на здоров’я людини та на скільки наближають момент її смерті.

1. Забруднення атмосфери. Причиною смерті кожного восьмої людини, померлої передчасно, є забруднення атмосферного повітря. А вчені Масачусетського технологічного інституту заявляють, що від забрудненого повітря на рік помирають 200 тис. людей, причому з них 53 тис. помирають в результаті забруднень повітря вихлопними газами, а 52 тис. осіб – в результаті забруднень, що виникають при виробленні електричної енергії. Вчені говорять, що людині досить прожити 10 років в таких умовах, щоб у нього в 4-5 разів підвищився ризик розвитку респіраторних захворювань, інсульту, інфаркту та деяких видів онкологічних патологій.

2. Перегляд телевізора. Іспанські вчені з Університету Наварри протягом 8 років вивчали особливості поведінки 13 тисяч осіб молодого віку. За час досліджень 97 учасників померло: 46 – в результаті онкозахворювань, 19 – в результаті серцево-судинних патологій і 32 – з інших причин. Вчені зробили висновок, що у тих учасників дослідження, які витрачали на перегляд телевізора в день більше трьох годин, ризик передчасної смерті був в два рази вище, ніж у тих, хто дивився телевізор менше однієї години.

3. Самотність. Американські та британські вчені незалежно один від одного провели дослідження, під час яких вивчили, як самотність впливає на якість і тривалість життя людини. Американці встановили, що у самотніх людей у віці 52 років і старше ризик передчасної смерті підвищується на 14%. В цей же час британські вчені стверджують, що при самоті ризик смерті підвищується на 26%, а з урахуванням хронічних вікових захворювань – на 48%. Також вчені кажуть, що у самотніх людей збільшується ймовірність розвитку деменції і хвороб серця.

4. Ранній вихід на пенсію. Швейцарські вчені встановили, що люди, які виходять на пенсію раніше, ніж їх однолітки, мають підвищений ризик передчасної смерті. У Швеції у чоловіків пенсійний вік настає в 67 років. Вихід на пенсію на рік раніше підвищує ризик смерті на 13%.

5. Сидячий спосіб життя. Австралійські вчені встановили, що у людей старше 45 років, які проводять сидячи 11 і більше годин на добу, ризик передчасної смерті збільшується на 40%. Під час іншого дослідження американські вчені з’ясували, що сидячий спосіб життя підвищує ймовірність розвитку серцево-судинних захворювань і діабету. При цьому негативні наслідки тривалого сидіння не усувають навіть регулярні заняття спортом.

6. Напружена робота. Британські вчені під час дослідження, проведеного в 2012 році, встановили, що у людей, які працюють більше 11 годин на день або піддаються постійним стресам, ризик передчасної смерті збільшується на 23%. До такого ж висновку прийшли і ізраїльські вчені, дослідження яких тривало протягом 20 років. Вони також відзначили, що напружена робота перешкоджає формуванню особистих відносин, а у жінок також підвищує ймовірність розвитку цукрового діабету.

7. Тривалий сон. Згідно зі статистичними даними, у людей, які витрачають на сон 9 і більше годин на добу, ризик розвитку серцево-судинних захворювань збільшується на 41% порівняно з тими, хто спить від 6 до 8 годин.

8. Снодійні та заспокійливі. Канадські вчені встановили, що вживання снодійних та заспокійливих препаратів підвищують ризик розвитку передчасної смерті. Вживання в рік від 4-х до 18-ти таблеток підвищує ризик смерті на 3%, вживання від 18-ти до 132-х таблеток – на 4,5%, а від 132 таблеток і більше – на 5,3%.

9. Кава. Як впливає кава на організм людини, американські вчені вивчали протягом 11 років. В результаті дослідження вони встановили, що вживання 4 і більше чашок кави в день людьми у віці до 55 років призводить до підвищення ризику передчасної смерті на 56%.

10. Сіль. Щорічно в світі з причини надмірного споживання солі вмирають близько 2 млн. людей. В Україні на 1 млн. дорослих громадян протягом року припадає 1540 смертей, викликаних цією причиною. Американські вчені провели дослідження, під час якого встановили, яка кількість солі вживають громадяни різних країн. У 181 країні з 187 вживання солі становить 10 грам на добу, що дорівнює приблизно 4 грамам натрію. За даними ВООЗ, рекомендована норма споживання солі протягом доби дорівнює 5 грамам кухонної солі або 2 грамам натрію. Надмірне споживання натрію може призвести до набряків, підвищення артеріального тиску, серцево-судинних захворювань, ниркової недостатності, раку шлунка, остеопорозу, а також до підвищення внутрішньоочного тиску і розвитку катаракти

11. Цільнозерновий хліб. Останні роки все більше дієтологів рекомендують замість звичайного хліба вживати цільнозерновий. Проте чи так він корисний насправді? Відомо, що в цільнозернових виробах містяться фітати. Вони перешкоджають засвоєнню організмом заліза, кальцію, магнію і цинку. При вживанні великої кількості цільного зерна засвоєння мінералів знижується майже на 50%. Деякі вчені також вважають, що цільне зерно сприяє розвитку аутоімунних захворювань. Так, лектини, які містяться у пшениці, можуть збільшувати ризик виникнення вовчанки, гіпотиреозу, екземи та інших аутоімунних захворювань.

12. Недотримання гігієни порожнини рота. Шведські вчені протягом 24 років проводили дослідження, під час якого вивчали, до яких наслідків призводить недотримання гігієни порожнини рота. У дослідженні взяли участь 1390 чоловік. За 24 роки 58 учасників померли, причому 35 з них – з причини онкологічних захворювань. Оцінивши всі фактори ризику розвитку раку, вчені прийшли до висновку, що накопичення зубного нальоту може призводити до розвитку онкологічних захворювань. Вони припустили, що бактерії, що містяться в ньому, є можливим джерелом інфекції, яка і може відігравати ключову роль у розвитку злоякісних новоутворень.

13. Вузькі джинси. Вчені встановили, що вузькі джинси низької посадки, які сильно перетискають стегна, небезпечні для здоров’я. Вони здавлюють нервові закінчення, в результаті чого порушується кровопостачання кінцівок і підвищується ймовірність розвитку захворювання Рота-Бернгардта.

14. Гаманець в задній кишені брюк. Вчені попереджають, що звичка носити гаманець в задній кишені брюк і сидіти на ньому протягом дня сприяє розвитку грижі міжхребцевих дисків і радикуліту. Справа в тому, перебуваючи в кишені брюк, гаманець тисне на сідничний нерв і нервові закінчення спини.

15. В’єтнамки. Щоб пересуватися у в’єтнамках, людині доводиться згинати пальці ніг. Це може викликати хворобливий тендиніт, а також сприяти розвитку захворювань колінних суглобів.

За матеріалами  журналу  “Участковый врач”