12 вересня – День фізичної культури і спорту

hodba-dzherelo-zdorovya-10-tysyzch-krokiv

Усім відомо, що здоров’я — найголовніше багатство людини, адже лише здорова людина може почуватися веселою, щасливою, повною сил та енергії.

У наш час здоровий спосіб життя є досить актуальною темою, яка потребує особливої уваги, адже за всіх часів саме здорові духом і тілом люди складали опору суспільства, адже спорт не тільки дає здоров’я, він загартовує характер і волю

До умов, що сприяють збереженню здоров’я, без сумніву, належить фізична культура та спорт. На сучасному етапі розвитку суспільства зростають вимоги до фізичної підготовки людини. Адже саме рівень здоров’я – нерідко є головним чинником працездатності в процесі її життєдіяльності. Тому кожна людина і особливо молодь повинна дбати про своє здоров’я.

Свято День фізичної культури і спорту в Україні відзначається в другу суботу вересня. Офіційно засновано в 1994 році. Це свято здорового способу життя і радості, що виникає при використанні корисної фізичної діяльності.

Європейські види спорту, такі як футбол і боротьба почали поширюватися в Україні з кінця XIX ст. Всій Європі було відоме ім’я українського борця греко-римського стилю Івана Піддубного.

Багато перемог здобули українські спортсмени, виступаючи в різних видах спорту у складі збірних команд СРСР. Легендами українського спорту є стрибун Сергій Бубка (35 світових рекордів), футболісти Олег Блохін та Ігор Бєланов, відзначені “золотим м’ячем” як найкращі футболісти Європи.

Визнана в світі і українська школа художньої гімнастики. Зірками цього виду спорту свого часу були Ірина Дерюгіна і Лариса Латиніна, яка завоювала 18 олімпійських медалей (9 золотих, 5 срібних та 4 бронзові) – це найбільше досягнення в історії олімпіад. Всього українськими спортсменами було завойовано більше чотирьохсот олімпійських медалей. Свято фізичної культури і спорту відзначається в Україні повсюду. Це і День тренера, і День спорту, і урочиста дата для всіх, хто цінує і шанує заняття спортом, одночасно.

Сьогодні на спортивному небосхилі України сяють нові зірки. Боксерів Володимира і Віталія Кличків, плавчині Яни Клочкової, гімнастики Ганни Безсонової, легкоатлетки Жанни Пінтусевич, тенісиста Андрія Медведєва, футболіста Андрія Шевченка та багатьох інших знають далеко за межами України.

Використана література:

Актуальні проблеми фізичного виховання, спорту та туризму : міжнарод. наук.-практ. конф. : 15-16 жовтня 2009 року : тези доп. / Класич. приват. ун-т ; [редкол.: Огаренко В. М. та ін.]. — Запоріжжя : Вид-во КПУ, 2009. — 138 с.

Історія фізичної культури : [навч.-метод. посіб.] / Василь Василюк ; М-во освіти і науки України, Рівнен. держ. гуманіт. ун-т. — Рівне : Волин. обереги, 2015. — 307 с.

Грабовський, Юрій Антонович. Масова фізична культура і спорт: основи організації та методики : [навч. посіб. для студентів вищ. закл. освіти галузі знань: 0102 / Ю. А. Грабовський, В. П. Ткачук, С. І. Степанюк] ; М-во освіти і науки України, Херсон. держ. ун-т. — Херсон : Вишемирський В. С., 2014. — 231 с.

Зіркові історії успіху : від зірок укр. спорту / [ред.-упоряд. Мар’яна Савка]. — Львів : Видво Старого Лева, 2010. — 85 с.

Марцінковський, Ігор Богданович. Методи дослідження у лікарському контролі спортсменів і фізкультурників : навч. посіб. / І. Б. Марцінковський ; М-во освіти і науки України, Нац. ун-т кораблебудування ім. Макарова. — Миколаїв : НУК, 2014. — 352 с