Акція “Восьминіжки для недоношених дітей”

vsesvitnij-den-nedonoshenyh-ditey

Недоношені діти перші дні свого життя зазвичай мають проводити в інкубаторі, де до них прикріплюють безліч трубочок для забезпечення їхньої життєдіяльності.

В січні 2013 року одна датчанка зробила цікаве відкриття, коли її дитина народилася передчасно і мала перебувати у кувезі, вона зв’язала маленького блакитного восьминога і поклала іграшку біля малюка. Ефект був більшим, ніж хтось міг передбачити. Малюк перестав постійно тягнути (та виривати) зонди та трубочки, став набагато спокійнішим. Цей випадок зацікавив лікарів і подібна практика набула популярності в багатьох медичних закладах Данії, Швеції, а потім Голландії та Бельгії. Лікарі схиляються до думки, що діти звикли мати біля них пуповину і тримання щупалець восьминіжків нагадує їм про це відчуття захищенності і спокою, що було в них, перебуваючи в лоні матері.

Ці іграшки мама прикладає до свого тіла, вони набирають запах, а потім їх кладуть в кувез до дитини. Малятко відчуває запах мами і починає перебирати іграшку, як пуповину, заспокоюється та перестає смикати катетер.

У відділенні Львівського перинатального центру зараз є пару штук восьминіжок, а було би чудово давати кожній дитині індивідуально. Потім цю іграшку можна було би забрати собі як талісман.

Отаке от зворушливе прохання має сьогодні до вас, волонтерка зі Львова, Тетяна Штейн!

Можливо хтось не вміє в’язати, але хотів би допомогти, можна купити нитки для тих, хто не може собі цього дозволити, можна допомогти з організацією чи доставкою іграшок в перинатальний центр.

Будь яка допомога буде корисна, навіть репост!

Просимо контактувати по всіх організаційних питаннях з Тетяною https://www.facebook.com/shteyn.tanya/ .

А тут можна подивитися відео як в’язати https://www.youtube.com/watch?v=5EsaWW5Ir68

UPD: необхідну інформацію можете прочитати в групі Чудо-восьминіжки